Jurand zagra o Puchar

Piłkarze ręczni ciechanowskiego Juranda wygrali półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Przed własną publicznością pokonali KPR Legionowo.
Środowy rywal to zespół grający na co dzień w lidze centralnej, dlatego zwycięstwo nad wyżej grającym rywalem cieszy podwójnie.

Po pierwszym kwadransie obie siódemki grały ,,bramka za bramkę". Jednak przy remisie 10:10, goście wyraźnie odskoczyli gospodarzom na cztery bramki i utrzymali bezpieczne prowadzenie aż do przerwy.

Gospodarze po zmianie zabrali się za odrabianie strat. Wreszcie w 48. minucie dogonili legionowian i od stanu 20:20 rywalizacja zaczęła się na nowo. Zacięta walka na parkiecie obfitowała w niepotrzebne spięcia. W 45. minucie doszło na boisku do przepychanek - trzech zawodników gości sędzia odesłał na ławkę kar. Jeden z nich, z czerwoną kartką, przedwcześnie musiał zejść do szatni.

Zawodnicy trenera Dariusza Molskiego wykorzystali nadarzającą się okazję ruszając do ataków. Celne rzuty Damiana Rutkowskiego, Sylwestra Lisickiego oraz Aleksandra Kondrackiego wyprowadziły miejscowych na prowadzenie.

Minutę przed końcem Kacper Strześniewski obronił rzut karny, a Jurand utrzymał dwubramkowe prowadzenie, sprawiając kibicom miła niespodziankę.

Finał wojewódzkiego Pucharu Polski zaplanowano na 20 października. Rywalem Juranda będzie obrońca tytułu AZS UW Warszawa, który w drugim półfinale pokonał AZS AWF Warszawa.

SCKS Jurand Ciechanów - KPR Legionowo 26:24 (12:17)

Jurand: A. Mirzejewski, K. Strześniewski - P. Budzich 1, J. Dzieciątkowski 2, M. Tartas 2, A. Kondracki 2, P. Wiszowaty, D. Rutkowski 4, S. Lisicki 7, J. Olszewski 1, Mariusz Smolarek 6, S. Dobrzyniecki 1

KPR: K. Zacharski, M. Wiewiór - M. Prątnicki 2, M. Kostro 2, M. Marzec 1, T. Kasprzak 8, F. Fąfara 2, M. Śliwiński 5, S. Lewandowski, K. Wołowiec, M. Chabior, D. Zadrożny, A. Laskowski 2, K. Ciok 1