MKS Ciechanów - Płońska Akademia Futbolu 4:0 (fotogaleria)

MKS Ciechanów "rozniósł" w Płońsku dotychczasowego lidera rozgrywek PAF aż 4:0 i wyprzedził płońszczan w tabeli ligi okręgowej. Ciechanowianie od pierwszych minut zdominowali gospodarzy i gdyby wykorzystali chociaż część pozostałych okazji pod bramką gospodarzy, to wynik mógłby być znacznie wyższy. Po końcowym gwizdku sędziego Radosława Trochimiuka, podłamani piłkarze Płońskiej Akademii Futbolu długo nie mogli dojść do siebie.

Po rozegraniu 22. kolejek, ośmiu miesiącach ligowych zmagań, wreszcie nastąpiła zmiana na czele tabeli. Dotychczasowy lider, Płońska Akademia Futbolu, przegrała na własnym boisku z MKS Ciechanów 0:4.

Pierwszego gola płońszczanie stracili po samobójczym trafieniu Sebastiana Czajkowskiego, który skiksował, chcąc wybić piłkę z własnego pola karnego. W efekcie kompletnie zaskoczył własnego bramkarza, który mógł jedynie przyglądać się jak piłka wpada do jego własnej bramki. Później trafiali już wyłącznie piłkarze MKS Ciechanów. Na 2:0 pięknym uderzeniem z 25 m podwyższył Kamil Olszewski.

Po przerwie ciechanowianie nie zamierzali tylko i wyłącznie bronić wyniku. Gospodarze co prawda doszli do okazji bramkowych, ale "główka" Łukasza Barankiewicza wpadła prosto w ręce ciechanowskiego bramkarza, a strzał Kordiana Makowskiego minął lewy słupek gości. Riposta ze strony przyjezdnych okazała się zabójcza. Dośrodkowania w pole karne celnymi strzałami z głowy kończyli: najpierw Patryk Piasecki, a następnie wracający po kilkumiesięcznej pauzie z powodu kontuzji Mariusz Kopecki.

22. kolejka (30 kwietnia): Rzekunianka - Konopianka 5:0, Kurpik - Korona 3:2, Sona - Ostovia 2:1, PAF - Ciechanów 0:4, Strzegowo - Nadnarwianka

1. MKS Ciechanów 21 54 60:17
2. PAF Płońsk 21 52 65:30
3. Nadnarwianka Pułtusk 21 40 50:24
4. Wkra Bieżuń 21 36 60:36
5. Sona Nowe Miasto 21 34 42:35
6. Rzekunianka Rzekuń 20 32 47:33
7. Korona Szydłowo 20 31 47:38
8. Ostrovia Ostrów Maz. 21 29 29:26