Piłka ręczna. Jurand wygrywa w zaległym meczu

We wtorkowym (21 marca), zaległym meczu I ligi piłki ręcznej Jurand Ciechanów pokonał na własnym parkiecie płocką Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Tym samym, po 15. kolejkach ciechanowski zespół ponownie awansował na czoło ligowej tabeli.

W ciągu pierwszych minut gospodarze nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Płocka młodzież objęła nawet prowadzenie 3:2. Zawodnicy Jakuba Olszewskiego popełnili w tym czasie kilka niepotrzebnych fauli, za co sędzia karał ich odesłaniem na ławkę.

Sygnał do odrabiania strat zarządził wśród swojego zespołu Dominik Mierzwicki, którego dwie bramki pozwoliły dogonić rywali. Po chwili skuteczne akcje przeprowadzili Patryk Dębiec oraz Sebastian Dobrzyniecki, a gospodarze osiągnęli przewagę.
Gracze Juranda jednak wciąż łapali przewinienia. Płocczanie skrupulatnie wykorzystali grę w przewadze - zdobyli pięć bramek z rzędu i po raz kolejny odskoczyli na dwa trafienia 8:6. Na szczęście, w końcówce miejscowi zachowali więcej rozwagi pierwsze 30 minut zakończyli przy 4-bramkowym.

Po zmianie stron zawodnicy Juranda trzymali rywala na bezpieczny dystans. Czujność gospodarzy została wystawiona na próbę w końcówce mecz. W 51. minucie goście zaczęli odważniej atakować. Doszli miejscowych na jedną bramkę i kwestia wyniki zaczęła być sprawą otwartą. Ciechanowianie nie dali sobie wyrwać wygranej, a ostatnie momenty należały do piłkarzy Juranda. Najpierw najskuteczniejszy w tym meczu Bartosz Wojdak, a następnie dwukrotnie Piotr Ruszkowski pokonali płockiego golkipera.

25 marca Jurand zmierzy się na wyjeździe z AZS AWF Warszawa.

16. kolejka, 25-26 marca: AZS AWF Warszawa - Jurand Ciechanów, Trójka Ostrołęka - CURSOR Radzymin, Włókniarz Konstantynów - AZS UW Warszawa, Orlen Wisła II Płock - Mazur Sierpc, Pabiks Pabianice - Enea Orlęta Zwoleń, Warszawianka Warszawa - SMS ZPRP I Płock,

Jurand Ciechanów - SMS ZPRP I Płock 34:31 (19:15)
Jurand: Mirzejewski 1, Skowroński - Kosik, Lewkowicz 1, Wiszowaty 1, Rutkowski 3, Ruszkowski 3, Mierzwicki 5, J. Olszewski, Smolarek 4, Wojdak 9, Budzich 1, Dębiec 5, Dobrzyniecki 1

1. Jurand Ciechanów 15 36:9 490-366
2. AZS UW Warszawa 15 36:9 482-383
3. Enea Orlęta Zwoleń 16 36:12 489-401
4. Pabiks Impact Pabianice 15 31:14 502-439
5. Orlen Wisła II Płock 13 30:9 442-379
6. Mazur Sierpc 15 27:18 428-432