ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Piłka ręczna. Pucharowa przegrana

AZS UW Warszawa pokonał w finale wojewódzkiego Pucharu Polski Juranda Ciechanów 30:26. Warszawianie po raz trzeci z rzędu wygrali rozgrywki na szczeblu województwa mazowieckiego.

Środowy finał odbył się w warszawskiej hali sportowej przy ulicy Banacha. Ciechanowianie na fali półfinałowego zwycięstwa nad KPR Legionowo liczyli, że w Warszawie uda im się zaskoczyć ligowego rywala i awansować na poziom centralny Pucharu Polski. Tam mogliby już mierzyć się z zespołami występującymi w na co dzień w Superlidze.

Drużyna Dariusza Molskiego zagrała ambitnie i z zębem, ale tego dnia warszawianie byli zwyczajnie lepsi. Do przerwy "Studenci" wypracowali cztery bramki przewagi. W drugiej połowie nawet na moment nie pozwolili gościom na próbę odwrócenia wyniku. Ale po zmianie stron pech też nie opuszczał zespołu Juranda. Kontuzje, a przede wszystkim czerwona kartka przesądziły o tym, że ciechanowscy szczypiorniści nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki z rywalami.

AZS UW Warszawa - Jurand Ciechanów 30:26 (15:11)

Jurand: Mirzejewski, Strześniewski - Wiszowat 7, Mariusz Smolarek 5, Dzieciątkowski 4, Kondracki 4, Olszewski 4, Rutkowski 1, Dobrzyniecki 1, Budzich, Tartas, Ruszkowski, Marcin Smolarek

AZS UW: Lender, Liberacki, Wierzbiński - Szpejna 8, Skawiński 5, Zagroba 4, Witkowski 1, Bulej 1, Wawszczak 2, Zawadzki, Bielawski, Węgielewski 1, Salamoński, Targoński, Bienenda 4