ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Po golu w Glinojecku

W środę w Glinojecku, w zaległej kolejce ligi okręgowej, Kryształ podejmował MKS Ciechanów. Po szybkim i ciekawym spotkaniu, zespoły podzieliły się punktami remisując 1:1.

Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę. Szybka wymiana piłki w środkowej strefie i celne przenoszenie gry na skrzydła zmusiły obronę ciechanowian do ofiarnej gry. Goście ratowali się nawet wybiciem piłki niemal z linii bramkowej. Kilka minut później miejscowy dopięli swego, Paweł Lubasińki ograł przy linii końcowej jednego z defensorów MKS Ciechanów, dośrodkował w pole karne, a akcję celnym strzałem w długi róg wykończył Sebastian Lubiński.
W kolejnych minutach gra wyrównała się, a do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić zawodnicy Mariusza Mikłowskiego. W 25. minucie Patryk Tosik wypuścił na wolne pole Dawida Bonisławskiego, a lewoskrzydłowy z Ciechanowa nie zmarnował do okazji do wyrównania.
Po zmianie stron gra nabrała jeszcze większych rumieńców. W miarę upływu kolejnych minut, oba zespoły opadały z sił, co stwarzało okazję do bardziej otwartych ataków. W 65. minucie Mariusz Kopecki z bliska trafił piłką prosto w bramkarza Kryształu. Pięć minut później z kontratakiem ruszyli podopieczni Zdzisława Sadowskiego, napastnik gospodarzy strzelił jednak zbyt lekko, aby zaskoczyć Rafała Olszewskiego. Sędzia coraz częściej musiał studzić temperamenty zawodników z obu stron sięgając przy tym po żółte kartki. Ostatecznie w Glinojecku padł remis, po którym żadna z ekip nie może być do końca zadowolona. W najbliższy weekend (8 maja) MKS Ciechanów zagra na wyjeździe z KS Wąsewo, natomiast Kryształ uda się do Ojrzenia na mecz z Tęczą.

18. kolejka (środa 5 maja): Sona Nowe Miasto - Wkra Bieżuń 4:1, Korona Szydłowo - KS Wąsewo 4:1, Ostrovia - Żbik Nasielsk 1:4, Iskra Krasne - Błękitni Raciąż 2:0, Tęcza Ojrzeń - Konopianka Konopki 3:3, Kryształ Glinojeck - MKS Ciechanów 1:1, PAF Płońsk - Narew Ostrołęka 0:2, GKS Strzegowo - GKS Pokrzywnica 1:3

1.Żbik Nasielsk 20 51 65:22
2.Narew Ostrołęka 20 49 65:14
3.MKS Ciechanów 20 40 47:19
4.Sona Nowe Miasto 19 34 44:46
5.Konopianka Konopki 20 34 46:35
6.Ostrovia Ostrów Maz. 20 29 31:31
7.Wkra Bieżuń 20 29 45:32
8.Korona Szydłowo 19 27 45:40