ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sport szkolny. Biegi przełajowe w Ciechanowie

Fot. RM

W środę, 12 października na stadionie miejskim w Ciechanowie odbył się 25. Finał Rejonowych Biegów Przełajowych szkół średnich oraz podstawówek. Na zawodach spotkały się najlepsze drużyny szkolne z poszczególnych powiatów.

- 21 października w Kamionie (pow. sochaczewski) odbędzie się finały sztafet na szczeblu województwa mazowieckiego. Awans do tej imprezy zapewniły sobie po dwie najlepsze sztafety w swoich kategoriach wiekowych - wyjaśnia Roman Soliński, prezes Szkolnego Związku Sportowego "Ziemia Ciechanowska".

I tak, w kategorii dziewcząt szkół podstawowych (kl. 5 i 6) awans do finału wojewódzkiego zapewniły sobie szkoły: SP nr 2 Płońsk oraz SP Opinogóra. W kategorii chłopców rejon ciechanowski reprezentować będzie chłopięca sztafeta z SP nr 4 Ciechanów oraz SP nr 4 Pułtusk.

Rywalizację dziewcząt klas 7 i 8 zdominowały mławianki: wygrała SP nr 7 przed SP nr 4. Wśród chłopców najszybszą ekipą okazali się przedstawiciele płońskiej "Dwójki", którzy na finiszu wyprzedzili biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Winnicy.

W rywalizacji szkół średnich dziewcząt rywalizacja nie była zbyt zacięta. Do biegu zgłosiły się tylko dwie sztafety. Zarówno zwyciężczynie, czyli I LO z Płońska, jak i reprezentantki ZS nr 2 z Ciechanowa, wywalczyły awans na zawody wojewódzkie.

Dużo większe emocje towarzyszyły rywalizacji chłopców. O ile zwycięzcy - płoński ZS nr 1 - byli poza konkurencją, to o drugie miejsce toczyła się zacięta walka do ostatnich metrów. Ostatecznie świetny finisz Sylwestra Rogalskiego z I LO w Ciechanowie zapewnił chłopcom z "Krasiniaka" awans do finałów wojewódzkich.

Komentarze obsługiwane przez CComment