ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Święto Biegania wróciło do Ciechanowa

Fot. Zenon Lewandowski
Fot. Zenon Lewandowski

Po czterech latach przerwy do Ciechanowa wróciło Święto biegania. W niedzielę, 17 września odbyła się V edycja sportowej imprezy dla biegaczy. Ulicami miasta przebiegli uczestnicy półmaratony i biegu na 10 km. Na obu dystansach wystartowało w sumie 360 osób. Na stadionie, gdzie powstało miasteczko biegowe, w sprincie na 100 i 400 metrów, rywalizowali najmłodsi.

W biegach głównych wystartowała międzynarodowa obsada. Na listach startowych znaleźli się m.in. żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO ze Stanów Zjednoczonych, Rumunii,  Chorwacji, Wielkiej Brytanii i polscy żołnierze z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Najszybszy na dystansie półmaratonu był Ukrainiec Bogdan Semenovych z wynikiem 1 godz. 11 min 49 s. Niecałe sześć minut później (1:17:05) na mecie zameldował się przasnyszanin Rafał Smoliński. Jako trzecia w kategorii open finiszowała kobieta Nataliia Semenovych - 1:17:25.
Wśród mieszkańców Ciechanowa najlepsi byli: Krzysztof Dąbrowski (5. miejsce open), Piotr Faderewski (7. miejsce open) i Dariusz Dąbrowski (10. miejsce open). Spośród ciechanowianek najszybciej na mecie zameldowały się: Iwona Granoszek, Aneta Lubińska oraz Karolina Cieślińska. 
Na dystansie 10 km z rezultatem 34 min 21 s zwyciężył Damian Świerdziewski przed Michałem Łobaczem (34:52) i Katarzyną Napiórkowską (36:07). Jako pierwszy ciechanowianin na mecie zameldował się Ireneusz Gajek z Asfaltlovych Dzików (38:51). 

***
5. Ciechanowskie Święto Biegania zorganizował Urząd Miasta Ciechanów we współpracy ze Stowarzyszeniem Mazovia ProActiv, MOSiR, 5. MBOT, COEK Studio, ZWiK, PUK, Państwową Uczelnią Zawodową im. I. Mościckiego, Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie, WOPR, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Technikum Mundurowym Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie, I LO im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie i Mazowiecką Izbą Gospodarczą.
Pomocą przy organizacji imprezy służyli też wolontariusze, w tym uczniowie ciechanowskich szkół: SP4, 5, 6, 7 i TWP.


   

Komentarze obsługiwane przez CComment