ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Weronika Krzywnicka wicemistrzynią Hiszpanii w karate

Weronika Krzywnicka, reprezentująca na co dzień Ciechanowski Klub Karate Kyokushin, wywalczyła tytuł wicemistrzyni Hiszpanii w karate. Impreza odbyła się 6 kwietnia w Barcelonie, gdzie spotkali się najlepsi zawodnicy z Europy – 450 karateków z 20 krajów. 

Oprócz Weroniki w stolicy Katalonii rywalizowało 6 zawodników CKKK. Z grona naszych przedstawicieli najlepiej zaprezentowała się właśnie Weronika Krzywnicka, która jest żołnierzem w stopniu starszego szeregowego w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

- Start w Spanish Open uważam za bardzo udany. Mogłam zmierzyć się z zawodniczkami, które będą moimi rywalkami na mistrzostwach Europy. Za mną trzy wymagające walki z reprezentantkami Węgier i Włoch, jedną walkę wygrałam przed czasem, a to motywuje, żeby sięgać po więcej. Finał był równie ważnym doświadczeniem, zmierzyłam się z obecną mistrzynią Europy karate kyokushin zarówno w kategorii wagowej do 55kg, jak i open. Za miesiąc czekają mnie kolejne wyzwanie, będę bronić tytułu wicemistrza Europy na zawodach w Bułgarii – powiedziała Weronika.

Weronika wstąpiła w szeregi 5 MBOT przed pięcioma laty. Początkowo, jak większość terytorialsów łączyła służbę z życiem cywilnym. Na szkolenia jeździła w weekendy, a w tygodniu łączyła treningi z prowadzeniem zajęć dla najmłodszych adeptów tej japońskiej sztuki walki. Sama zaczynała przygodę z karate jako dziecko - mając 8 lat. Weronika ma na swoim koncie wiele sukcesów - tj. wicemistrzostwo Europy karate kyokushin, złoty medal: w Pucharze Polski, mistrzostwach Mazowsza, Międzynarodowym Turnieju karate kyokushin, IKO Polish Open Cup. Wszystkich miejsc na podium nie sposób tutaj wymienić.

Po kilku latach zdobywania doświadczenia, jako żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej, st. szer. Krzywnicka postanowiła związać się w Wojskiem Polskim na stałe – obecnie jest żołnierzem zawodowym w kompanii dowodzenia ciechanowskiej brygady. 

Komentarze obsługiwane przez CComment