ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wpław, rowerem i biegiem przez Płock

Jak co roku pływacy rozpoczną rywalizacją nad Zalewem Sobótka / Fot. Archiwum

Miłośnicy triathlonowej rywalizacji z utęsknieniem wyczekują inauguracji sezonu. Mimo że pogoda wciąż nie zachęca do jazdy rowerem, nie mówiąc już o pływaniu na wodach otwartych, to forma zawodników sprawdzona zostanie już w połowie maja. Właśnie wtedy rusza 10.edycja cyklu Garmin Iron Triathlon. 23 maja zawodnicy zawitają do Płocka.

Historyczne, mazowieckie miasto będzie drugim przystankiem rywalizacji z cyklu Garmin Iron Triathlon. Tydzień wcześniej amatorzy triathlonu otworzą rywalizację w Żyrardowie. Bieżąca edycja zawodów ze względu na swoje obchody dziesięciolecia ma być wyjątkowa.

Zawody Garmin Iron Triathlon co roku przyciągają masę zawodników. W zawodach biorą udział ci, którzy rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem, zapaleni amatorzy wracający do rywalizacji w GIT każdego roku, jak i najlepsi polscy zawodowcy. Seria rozgrywana pod szyldem marki Garmin posiada atuty, które sprawiają, że zawody są stałym punktem w kalendarzu startowym wielu triathlonistów. Niewątpliwymi walorami zawodów są profesjonalnie wymierzone trasy i dystanse, wśród których każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.

Po minionym, rozegranym w dobie pandemii sezonie, organizatorzy wracają do majowej tradycji rozgrywania zawodów w Płocku. Dla miasta to oddzielny jubileusz, gdyż dawna stolica Mazowsza będzie gościć triathlonistów po raz piąty.

Zawody w Płocku to już swego rodzaju klasyk z niezwykle urozmaiconą trasą. Rywalizację otwiera tradycyjnie etap pływacki w Zalewie Sobótka, następnie zawodników czeka legendarny, poprowadzony przez Wzgórze Tumskie, blisko kilometrowy dobieg do strefy zmian znajdującej się na Starym Rynku. Ciekawa trasa kolarska poprowadzona jest równolegle do brzegu Wisły, a widowiskowy etap biegowy wytyczony przez okolice Rynku, centrum miasta i malowniczą promenadą, z której rozciąga się widok na Wisłę. To tylko niektóre czynniki, które czynią z płockiego etapu wyjątkową imprezę.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w Płocku tradycyjnie będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z trzech dystansów: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu), popularna "ćwiartka", czyli 1/4 IM (0,95-45-10,55) oraz najkrótszy dystans, czyli najlepszy dla debiutantów - 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Zawodnicy będą rywalizować w Płocku indywidualnie, w sztafetach i podczas Mistrzostw Mazowsza.

Zapisy na Garmin Iron Triathlon Płock 2021 trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl. Szczegóły: na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/.

Komentarze obsługiwane przez CComment