Żbik w półfinale Pucharu Polski

MKS Ciechanów nie przebrnął przez kolejną fazę okręgowego Pucharu Polski. W ćwierćfinale podopieczni Mariusza Mikłowskiego nie sprostali czwartoligowemu Żbikowi Nasielsk. Goście wygrali przy 3 Maja 2:0. Oba gole padły po przerwie.

W pierwszej połowie to gospodarze, grający w mocno okrojonym składzie, delikatnie przejęli inicjatywę. Po szybkich akcjach ze środa pola, stworzyli sobie nawet dwie dogodne okazje na strzelenie bramki.

Najpierw Dawid Bonisławski wyszedł na czystą pozycję, ale w sytuacji sam na sam z bramkarze Żbik uderzył piłkę zbyt lekko i czytelnie. Zagrożenie ze strony gości miało miejsce głównie po stałych fragmentach gry, ale "główki" piłkarzy Żbika mijały bramkę gospodarzy, bądź trafiały w ręce Łukasza Makowskiego. Gospodarze najbliżej zdobycia bramki byli w 30. minucie. Silny strzał zza pola karnego Patryka Tosika na poprzeczkę sparował bramkarz Żbika.

Po zmianie stron rolę na boisku odwróciły się - czwartoligowcy zaczęli przeważać. W 60. minucie, po kolejnym stałym fragmencie, miejscowy niefortunnie skierowali piłkę do własnej bramki.

Gol samobójczy wyraźnie odebrał im dalszą ochotę do gry, a piłkarze Żbika bezlitośnie wykorzystali chwilową słabość ciechanowskiej jedenastki. Kilka minut później defensywa MKS-u pogubiła się po raz kolejny, a Piotr Sulima skorzystał z okazji na podwyższenie rezultatu.

W ostatnim kwadransie gospodarze mogli zdobyć co najmniej bramkę kontaktową. Dwukrotnie przed szansą stawał Mateusz Matusiak, ale przy próbach strzału piłka schodziła mu z nogi.

MKS Ciechanów - Żbik Nasielsk 0:2 (0:0)
Bramki: sam. 60, Sulima 65
MKS: Makowski (46 Kokosiński) - Rutkowski (75 Dębkowski), Sosnowski, Kamiński, Sepczyński - Bonisławski, Tosik (46 Tomczak), Janakakos, Żbikowski (75 R. Matusiak) Olszewski (46 Michalak), M. Matusiak

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów okręgowego Pucharu Polski: Wkra Żuromin - MKS Przasnysz 4:2, Nadnarwianka Pułtusk - Narew Ostrołęka 2:0, FC 2012 Różan - KS CK Troszyn 0:14