ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Akcja charytatywna "Wirtualna Choinka 2022"

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Stowarzyszenie START! we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu Żuromińskiego, Senioralną Radą Powiatu Żuromińskiego, pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego przeprowadziło akcję charytatywną "Wirtualna Choinka 2022" . Pomoc trafiła do potrzebujących.

Akcja polegała na zakupie ozdoby choinkowej znajdującej się na wirtualnej choince. Do zakupu były: gwiazdy (2 tys. zł), śnieżynki (1 tys. zł), duże bombki (800 zł), małe bombki (500 zł) oraz prezenty (200 zł). Wirtualne ozdoby kupili wicestarosta Ireneusz Rejmus, część radnych Rady Powiatu w Żurominie, lokalni i ponadlokalni przedsiębiorcy oraz organizacja.

Za zebrane pieniądze zostały zakupione vouchery dla osób w potrzebie będących mieszkańcami powiatu żuromińskiego. Akcja trwała od 2 grudnia do 15 grudnia ub. r., a od darczyńców zebrano kwotę 15,5 tys. zł. Zostało przygotowanych 310 voucherów po 50 zł. Trafiły one do 155 osób z terenu powiatu. Vouchery można zrealizować w sklepie Spiżarnia Smakosza przy ul. Wyzwolenia 40 w Żurominie w terminie do dnia 31 marca 2023 r.

"Starostwo Powiatowe w Żurominie dziękuje wszystkim darczyńcom za udział w akcji. Składamy również podziękowania Młodzieżowej Radzie Powiatu Żuromińskiego i Senioralnej Radzie Powiatu Żuromińskiego i wszystkim zaangażowanym osobom za rozdysponowanie voucherów" - czytamy w komunikacie starostwa.

Warto docenić każdą taką inicjatywę, zwłaszcza teraz, kiedy akcji pomocowych jest znacznie mniej, niż bywało to w latach ubiegłych, ze względu na uszczuplone finanse.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment