ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Umowa na budowę basenu podpisana!

fot. Starostwo Powiatowe w Żurominie
Już niedługo zostanie wbita pierwsza "łopata" w związku z budową basenu w Żurominie. Starostowie, w towarzystwie skarbnik Moniki Kotłowskiej oraz wiceministra MSWiA Macieja Wąsika zawarli umowę z wykonawcą. 
 
Zarząd Powiatu Żuromińskiego w czwartek (29 grudnia br.) podpisał umowę wykonanie zadania pn.: "Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie" objęte dofinasowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Edycja 2 oraz w ramach programu " Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Edycja 2022".
Koszt budowy krytej pływalni wynosi 35,6 mln zł brutto. Wykonawcą jest Firma Balzola Polska Sp. z o.o, mająca swoją siedzibę w Warszawie. Podczas podpisania umowy reprezentowana była przez Adama Stawskiego. Budowa rozpocznie się już wkrótce, bowiem firma ma 20 miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania dokumentu.
W uroczystości uczestniczył m. in. wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Artur Czapliński oraz dyrektor biura poselskiego wiceministra Stefan Pawłowski.
 
Warto tutaj dodać, że Starostwo Powiatowe w Żurominie zabezpieczyło kwotę 27,8 mln zł na budowę krytej pływalni. Środki te w całości pochodzą z dotacji zewnętrznych. Mimo to koszt tej inwestycji okazał się jeszcze większy niż przewidywano. Jak się dowiedzieliśmy dodatkowym kosztem będzie zatrudnienie inżyniera kontraktu (ok. 500 tys. zł). Oznacza to, że do inwestycji będzie trzeba dołożyć ponad 8 mln zł. 
- Spodziewamy się dotacji w wysokości 4 mln zł od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Decyzja formalnie ma zostać podjęta przez marszałka na przełomie stycznia i lutego, a powiat otrzyma środki w dwóch transzach po 2 mln w 2023 roku i 2024. Pozostała kwota, czyli ponad 4 mln zł została zabezpieczona w postaci środków własnych - informuje nas Monika Kotłowska, skarbniczka żuromińskiego starostwa. 
Nie oznacza to jednak, że samorząd wydatkuje ponad 4 mln z własnego budżetu na budowę pływalni. Starostwo ma czas na pozyskanie kolejnych dotacji i z takich okazji ma zamiar skorzystać. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment