ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jechał pijany przez Żuromin, a zamierzał dojechać do domu w pow. lipnowskim

zdjęcie ilustracyjne

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni mężczyzna, który wybrał się w podróż mając 2 promile w wydychanym powietrzu. 

W środę (15 maja) patrol drogówki na terenie Żuromina zatrzymał do kontroli kierującego audi. Już w pierwszej chwili prowadzonej rozmowy okazało się, że podróżujący przez powiat żuromiński mieszkaniec powiatu lipnowskiego znajduje się pod wpływem alkoholu.

- Przypuszczenie policjantów potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie koniec. Sprawdzenie w policyjne bazie wykazało, że 31-latek posiada już prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do połowy przyszłego roku. Powodem tego jest wcześniejsza jazda w stanie nietrzeźwości za którą skazał mężczyznę lipnowski sąd. Teraz ponownie mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem za niestosowanie się do postanowienia sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów jak również ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - komentuje Tomasz Łopiński, oficer prasowy KPP w Żurominie.

Kontrola wykazała jeszcze jedną nieprawidłowość, która dotyczyła niezgodności we wskazaniu kilometrów na drogomierzu w samochodzie. Zgodnie z aktualnymi przepisami jest to przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzi żuromińska policja.

Komentarze obsługiwane przez CComment