ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jest problem z ulicą Lidzbarską

Google Maps

Poprzednie władze Żuromina, w jednym z naborów wniosków w ramach Polskiego Ładu” w ubiegłym roku, uzyskały 4,2 mln zł na modernizację ul. Lidzbarskiej w mieście, jednej z ważniejszych, jednocześnie najbardziej uczęszczanych. Burmistrz, Michał Bodenszac, robiąc swoisty audyt inwestycji, odkrył, że nie ma dokumentacji na tę inwestycje, a w lipcu, zgodnie z harmonogramem, powinien być już ogłoszony przetarg na wykonawcę.

W poprzedniej kadencji zaplanowano inwestycję przebudowy ul. Lidzbarskiej w zakresie kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i deszczowej. Na ten zakres z „Polskiego Ładu „podpisano umowę na 4,2 mln zł (całość inwestycji, to 5 mln zł). Jednak dla całościowego zakresu przebudowy ulicy – nawierzchnia drogi, chodniki, ronda, ścieżki rowerowe brakuje pieniędzy. Chodzi o szacunkowo ok. 12 mln zł. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na przebudowę w zakresie kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, deszczowej oraz w zakresie drogowym miała być gotowa (zgodnie z umową) do listopada 2023. Jak się okazuje dokumentów nie ma. A w lipcu br., zgodnie z warunkami „Polskiego Ładu”, powinien być ogłoszony przetarg.

- Bez dokumentów nie da się tego zrobić. Po prostu nie było nadzoru nad tą inwestycją - wyjaśnia burmistrz na swoim „fejsie”.

Nawet gdyby urząd dopilnował w poprzedniej kadencji dokumentacji, to on teraz i tak nie podjąłby się realizacji zadania w takim zakresie. Bo oznaczałoby to rozkopanie miasta. A co z nawierzchnią, chodnikami, rondami i ścieżkami rowerowymi, na które pieniędzy w budżecie po poprzedniej władzy w mieście nie ma i nie pozyskano?

-Nie pozwolę sobie na rozkopanie miasta bez gwarancji przykrycia ulic nową nawierzchnią. Wywieźlibyście mnie na taczkach – skomentował całą sytuację w nagrywanych na „fejsie”, a skierowanych do mieszkańców „Aktualiach”.

Uważa, że jak coś robić, to od razu kompleksowo. I zapewnia, że takiego rozwiązania będzie szukał. I nie pozwoli na zmarnowanie przyznanych gminie pieniędzy z „Polskiego Ładu”. Postara się te środki wykorzystać na inne zadanie inwestycyjne w mieście.

Komentarze obsługiwane przez CComment