Lutocin. Budynki gminne będą tańsze w utrzymaniu

Od stycznia br. w Lutocinie trwają intensywne prace przy termomodernizacji budynków: Zespołu Szkół i gminnego ZOZ-u. Remont ma być zakończony we września 2022 r.

W budynku oświatowym wymieniono już okna, wymieniono poszycie dachowe i ocieplono stropodach. Zaplanowano także wymianę pieców centralnego ogrzewania z nowym systemem ogrzewania ciepłej wody użytkowej. A na dachu szkoły pojawią się panel fotowoltaiczne. Obecnie malowane są ściany zewnętrzne. Natomiast w gminnym ośrodku zdrowia oprócz prac podobnych to wykonywanych w szkole będą dodatkowo wymienione okna  i drzwi zewnętrzne. Całkowita wartość inwestycji  to nieco ponad 2,319 mln złotych.  

- To jest bardzo potrzebna inwestycja w majątek gminy. Poprawi się stan techniczny obu budynków publicznych i co najważniejsze przyczyni się do obniżki kosztów ich utrzymania, co w kontekście, z reguły małych budżetów gmin rolniczych, jest sprawą niebagatelną. Będzie to również sprzyjać utrzymywaniu jak najniższego wskaźnika zadłużenia gminy, który obecnie wynosi zaledwie 1,3 procenta – mówi Zbigniew Nosek, sekretarz gminy Lutocin.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl