ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Lutocin. Motocyklista schwytany w zbożu

fot. K.Kujawa

Żuromińska policja, po dwóch wypadkach z udziałem motocyklistów, w tym jednym tragicznym, postanowiła się skupić na jednośladach i ich kierowcach. Kiedy funkcjonariusze próbowali skontrolować motocyklistę w Lutocinie ten dodał gazu... 

Do zdarzenia doszło w minioną środę (19 lipca br.). Policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierowcy rometa, jednak mężczyzna, zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać przed radiowozem. Funkcjonariusze ruszyli w pościg ulicami Lutocina. Motocyklista spróbował uciekać drogą gruntową, jednak widząc, że policjanci nie odpuszczają, skręcił w... pole obsiane zbożem. Mężczyzna zrozumiał, że to był błąd, kiedy jego maszyna przewróciła się na nieutwardzonym gruncie. Wówczas postanowił kontynuować ucieczkę pieszo, jednak bez powodzenia. Po chwili był już w rękach policji. 

Kiedy 49-latek zdjął kask od razu wydał się funkcjonariuszom znajomy. Dodatkowo wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec gm. Lutocin, nie pierwszy raz, prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Miał 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Nie miał natomiast prawa jazdy, gdyż sąd mu je odebrał do czerwca 2025 roku w ramach kary za, a jakże, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

49-latek prawa jazdy już nie odzyska, a za ucieczkę przed policją grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze obsługiwane przez CComment