Poszukiwany mężczyzna siedział pijany za kierownicą. Kolega chciał go ratować... łapówką

Policjanci z Żuromina zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden był pijany, bez prawa jazdy, poszukiwany i przekroczył prędkość. Drugi próbował "ratować" kolegę wręczając policjantom łapówkę. Mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę (27 kwietnia br.) w Krzeczanowie (gm. Siemiątkowo) patrol drogówki kontrolował prędkość kierujących pojazdami. W pewnym momencie kierujący osobową toyotą przejechał powoli obok policjantów, a gdy ich minął gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze sprawdzili prędkość odjeżdżającego samochodu. Miernik wskazał 89 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi szybko ruszyli za sprawcą wykroczenia. Po krótkim pościgu zatrzymali kierującego toyotą. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec pow. płońskiego, który był poszukiwany do odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności wyznaczonej przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Okazało się również, że kierujący nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane 2018 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości 30-latka. Alkomat wskazał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Jednak to nie koniec tej historii. Podczas czynności policjantów na miejscu kontroli do rozmowy włączył się zaniepokojony losem kolegi pasażer toyoty, 32-letni obywatel Ukrainy, który od kilku lat przebywa w Polsce. Zaskoczony powagą sytuacji postanowił przekupić policjantów wręczając im 1,2 tys. zł,  aby odstąpili od czynności i pozwolili im odjechać. 32-latek został również zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej. W związku z tym, że obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

W czwartek mieszkaniec pow. płońskiego usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności z prokuratorem 30-latek przewieziony został do zakładu karnego w celu dobycia zasądzonej mu kary. Odpowie również przed sądem za przekroczenie prędkości i kierowanie bez uprawnień.

Tego samego dnia także 32-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Również odpowie przed sądem za swoje występki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl