ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pralka przyczyną pożaru domu w Żurominie

fot. KP PSP Żuromin

Przebywające w domu kobiety wyczuły specyficzny zapach spalenizny. Okazało się, że źródłem zapachu była paląca się w łazience pralka. Co istotne, urządzenie nie było w tym czasie użytkowane.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy (24 sierpnia br.) wieczór w domu znajdującym się na pograniczu Żuromina i Dąbrowy, na ul. Mławskiej. Jak wynika z relacji straży, kobiety wezwały służby i jednocześnie zaalarmowały przebywających na zewnątrz mężczyzn. Jeszcze zanim na miejsce dotarły pierwsze jednostki mieszkańcy budynku zdążyli ugasić płomienie, które obejmowały już całą łazienkę. 

- Sprawdzone zostało pomieszczenie, gdzie doszło do pożaru, poprzez m.in. rozebranie podwieszanego sufitu i poszukiwanie zarzewi ognia. Dom był mocno zadymiony, użyte zostały mierniki zadymienia, pomieszczenia zostały przewietrzone. Na miejscu udzielona również została pomoc dwóm mężczyznom, którzy gasili łazienkę - informuje Tomasz Welenc, oficer prasowy KP PSP w Żurominie. 

Spaleniu uległa cała łazienka wraz z wyposażeniem. Mieszkańcom, w tym dzieciom, na szczęście nic się nie stało. 

W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży z KP PSP w Żurominie, OSP Zielona, policja, pogotowie ratunkowe oraz energetyczne. 

Fot. KP PSP w Żurominie oraz nadesłane przez czytelnika

Komentarze obsługiwane przez CComment