ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wojewódzkie, diecezjalne dożynki w Bieżuniu. Na scenie wystąpią m.in. Blue Cafe i Trubadurzy!

fot. Nadesłane przez MGOK w Bieżuniu

W urokliwym miasteczku Bieżuniu w powiecie żuromińskim odbędą się już w najbliższą niedzielę Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej. Dlaczego warto się tam wybrać?

To będzie piękne zakończenie sezonu żniwnego i jednocześnie zakończenie wakacji. W niedzielę (27 sierpnia br.) do Bieżunia zjadą się delegacje z wieńcami dożynkowymi z terenu całej diecezji. Uczestnicy będą mieli okazję podziwiać własnoręcznie wykonane wieńce w korowodzie dożynkowym i wziąć udział w mszy dziękczynnej pod przewodnictwem biskupa Szymona Stułkowskiego. Oczywiście (po mszy) najpiękniejsze wieńce zostaną nagrodzone.

Po uroczystościach oficjalnych na gości czeka kolejna moc atrakcji. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i oferty animatorów. Na stoiskach dostępne będą rozmaite słodycze i nie tylko. Także dorośli znajdą dla siebie smakołyki wśród oferty aż... 16 Kół Gospodyń Wiejskich!.

W międzyczasie dla uczestników dożynek wystąpią lokalni artyści oraz gwiazdy: zespół Milano, Trubadurzy i Blue Cafe!

Tygodnik Ciechanowski objął dożynki patronatem medialnym. Zdjęcia z bieżuńskich uroczystości dostępne będą na naszej stronie. 

Poniżej zamieszczamy harmonogram wydarzenia i zachęcamy do odwiedzenia urokliwego Bieżunia.

Zobaczcie, jakie wspaniałe "witacze" czekają na odwiedzających gminę Bieżuń. Przygotowali je mieszkańcy.

Komentarze obsługiwane przez CComment