ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Premier odwiedził Żuromin i Zieloną

W piątek po południu, premier Mateusz Morawiecki odwiedził Żuromin i Zieloną. W stolicy powiatu obejrzał miejsce największej obecnie inwestycji na tym terenie, czyli budowę basenu, a w Zielonej Zespół Szkół Rolniczych, w tym salę tradycji tej placówki oświatowej.

Okazją  do tej wizyty było pochwalenie się premiera, jak mocno jego rząd wspiera finansowo lokalne inwestycje, przede wszystkim w ramach programu "Polski Ład". To właśnie z niego powiat pozyskał ponad 20 mln na budowę pływalni, a w zespole szkół za kwotę prawie 5.9 mln zł, w tym ponad 5,5 mln z "Polskiego Ładu" wykonano termomodernizację obiektów szkolnych.

- Polska jest jedna, nie dzielimy tego wsparcia, w miarę możliwości pomagamy wszystkim samorządom. Przecież w powiecie żuromińskim starosta jest z PSL-u, nie przeszkadza to jednak w dobrej współpracy dla dobra lokalnej społeczności - powiedział premier podczas krótkiej konferencji prasowej w Zielonej.

Podkreślił też, że wsparcie dla Polski lokalnej ma pomóc w wyrównywaniu szans na lepsze życie poza wielkimi ośrodkami miejskimi, stworzeniu możliwości znalezienia dobrej pracy i według premiera to już się dzieje, ponieważ większość inwestycji realizowanych przy wsparciu państwa wykonują lokalne firmy, a więc zapewniają zatrudnienie.

W Żurominie po miejscu budowy pływalni oprowadzał premiera wicestarosta Ireneusz Rejmus, a w Zielonej starosta Jerzy Rzymowski. Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszył w tej wizycie poseł z okręgu płocko- ciechanowskiego, Maciej Wąsik.

Komentarze obsługiwane przez CComment