ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sprawcy włamania i kradzieży do sklepu z elektroniką zostali zatrzymani

Zdjęcie ilustracyjne

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy rozpracowała i zatrzymała szajkę złodziei, którzy, jak się okazuje, byli odpowiedzialni także za kradzież w sklepie Media Expert w Żurominie. Sprawa odbiła się szerokim echem, ze względu na zuchwałość sprawców.

Komenda Powiatowa Policji w Żurominie poinformowała, że sprawcy włamania i kradzieży do sklepu z elektroniką w Żuromińskim Centrum Handlowym, do której doszło w styczniu br., zostali zatrzymani przez KWP w Bydgoszczy. O sprawie pisaliśmy tutaj: Kradzież jak z kiepskiego filmu. Złodziej wykuł dziurę w ścianie.

"W połowie lutego tego roku policjanci ze Żnina zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z marketów ze sprzętem elektronicznym i AGD. Jak wynikało z oględzin przeprowadzonych na miejscy przestępstwa, nieznani sprawcy weszli do sklepu po wykuciu dziury w ścianie obiektu, a następnie z wnętrza zabrali m.in. sprzęt elektroniczny, telefony czy nowoczesne depilatory. Straty wyniosły kilkaset tysięcy złotych.

Po otrzymaniu informacji o włamaniu, w pracę nad ustaleniem sprawców włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Wspólnie z policjantami ze Żnina analizowali informacje dotyczące podobnych włamań na terenie kraju, dokładnie sprawdzali i oglądali nagrania z kamer monitoringu zamontowanego na terenie miasta, typowali auta, którymi mogli poruszać się włamywacze.

W czasie pracy policjanci wytypowali także inne sklepy tej samej branży i sieci, mieszczące się na terenie naszego województwa, które z uwagi na swoje położenie, mogły stać się celem kolejnego włamania. Niektóre z nich były dokładnie obserwowane przez kryminalnych. Ta praca przyniosła spodziewany rezultat.

W nocy, z czwartku na piątek (23/24.02), kryminalni zauważyli podejrzany ruch oraz światła latarek pod jednym z wytypowanych sklepów, mieszczącym się na terenie Chełmży. Nie było czasu do stracenia. Po szybkiej akcji, koordynowanej przez dyżurnych policji, na terenie niewielkiej miejscowości pod Golubiem-Dobrzyniem, zatrzymane zostało osobowe bmw, w którym było trzech mężczyzn. W aucie tym funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do włamań, jak: łom czy młot. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu" - informuje KWP w Bydgoszczy. 

Praca kryminalnych pozwoliła na ustalenie, że mężczyźni na stałe mieszkają na terenie Holandii, w czasie poprzedzającym włamanie wynajęli pokój w hotelu w Łodzi, w którym podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne dowody mogące świadczyć o ich udziale we włamaniach.

Praca policjantów i prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Żninie skutkowała przedstawieniem zarzutów 30, 29 i 22-latkowi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty działania wspólnie i dokonania włamania do sklepu na terenie Żnina oraz usiłowania włamania do sklepu w Chełmży. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd zdecydował, że wszyscy trzej pozostaną w areszcie przez 3 miesiące.

- Praca policjantów nad tą sprawą się nie skończyła. Trwa analiza spraw dotyczących podobnych włamań, do których doszło na terenie kraju, gdzie sposób działania sprawców może wskazywać, iż mogły to być te same osoby. Policjanci ustalają także czy współpracowali z nimi inni, a jeśli tak, to jaką rolę w popełnianiu przestępstw odegrali. Potwierdzam, że zatrzymani przez nas w lutym mężczyźni podejrzani są również o włamanie i kradzież na terenie Żuromina w województwie mazowieckim. Chodzi o okradanie tej konkretnej sieci sklepów - wskazuje Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa KWP w Bydgoszczy. 

Sprawa, jak zapewniają śledczy, ma charakter rozwojowy. 

Komentarze obsługiwane przez CComment