ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Szkoła w Kliczewie Dużym przetrwała kolejne głosowanie rady

Rada Miejska w Żurominie właśnie podjęła decyzję, że nie podejmie próby likwidacji Szkoły Podstawowej w Kliczewie Dużym. Do placówki od września miałoby uczęszczać, w wariancie optymistycznym, 18 dzieci. Pracuje tam natomiast... 16 nauczycieli. 

W gminie Żuromin jest siedem szkół podstawowych. Burmistrz Żuromina Aneta Goliat zaproponowała radnym, już po raz kolejny, projekt uchwały o zamiarze likwidacji jednej z nich, tej najmniejszej - w Kliczewie Dużym. Placówka przynosi straty w wysokości niemal 900 tys. zł. Pytania w tym zakresie burmistrz zadawał m.in. radny Czarek Ossowski (notabene dyrektor szkoły w Zielonej), którego interesował najbardziej dalszy los pracujących w Kliczewie nauczycieli. Nie obyło się bez słownych utarczek. Ostatecznie radni uchwały nie przyjęli, a co za tym idzie, samorząd nie uruchomi procedury likwidacyjnej. Przeciw likwidacji placówki głosowali: Krzysztof Biesalski, Waldemar Bukowski, Halina Jarzynka, Anna Manelska, Barbara Michalska, Mariusz Milewski, Czarek Ossowski i Andrzej Staroń. Za przyjęciem uchwały było trzech radnych: Tomasz Budzich, Leszek Łuczkiewicz i Piotr Lewiński. Wstrzymało się również trzech radnych: Wojciech Rochna, Zbigniew Sochocki oraz Andrzej Supko. 

Warto tutaj także dodać, że zgody na likwidację placówki nie wyrazili także rodzice dzieci. Więcej na ten temat następnym wydaniu TC. 

Komentarze obsługiwane przez CComment