Szkoła w Kliczewie Dużym przetrwała kolejne głosowanie rady

Rada Miejska w Żurominie właśnie podjęła decyzję, że nie podejmie próby likwidacji Szkoły Podstawowej w Kliczewie Dużym. Do placówki od września miałoby uczęszczać, w wariancie optymistycznym, 18 dzieci. Pracuje tam natomiast... 16 nauczycieli. 

W gminie Żuromin jest siedem szkół podstawowych. Burmistrz Żuromina Aneta Goliat zaproponowała radnym, już po raz kolejny, projekt uchwały o zamiarze likwidacji jednej z nich, tej najmniejszej - w Kliczewie Dużym. Placówka przynosi straty w wysokości niemal 900 tys. zł. Pytania w tym zakresie burmistrz zadawał m.in. radny Czarek Ossowski (notabene dyrektor szkoły w Zielonej), którego interesował najbardziej dalszy los pracujących w Kliczewie nauczycieli. Nie obyło się bez słownych utarczek. Ostatecznie radni uchwały nie przyjęli, a co za tym idzie, samorząd nie uruchomi procedury likwidacyjnej. Przeciw likwidacji placówki głosowali: Krzysztof Biesalski, Waldemar Bukowski, Halina Jarzynka, Anna Manelska, Barbara Michalska, Mariusz Milewski, Czarek Ossowski i Andrzej Staroń. Za przyjęciem uchwały było trzech radnych: Tomasz Budzich, Leszek Łuczkiewicz i Piotr Lewiński. Wstrzymało się również trzech radnych: Wojciech Rochna, Zbigniew Sochocki oraz Andrzej Supko. 

Warto tutaj także dodać, że zgody na likwidację placówki nie wyrazili także rodzice dzieci. Więcej na ten temat następnym wydaniu TC. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl