Towar za 80 tys. zł przechwycony w Żurominie

Żuromińska policja zatrzymała mieszkańca pow. działdowskiego, który posiadł ponad 100 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy i ponad 6 kg tytoniu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wyroby tytoniowe były składowane w jednym z lokali w centrum Żuromina.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że na terenie miasta znajduje się miejsce przetrzymywania znacznej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

- Nielegalny towar przetrzymywany był w lokalu należącym do 27-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli ponad 100 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz ponad 6 kilogramów tytoniu. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 129 tysięcy złotych - informuje Tomasz Łopiński, rzecznik KPP w Żurominie.

Jak informuje policja, zatrzymany mieszkaniec pow. działdowskiego odpowie za przechowywanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Za to przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

papieroski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl