ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

1500 zł, 13 punktów i zabrane prawo jazdy

zdjęcie ilustracyjne (fot.rn)

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który we wtorek 9 kwietnia na ul. Tatarskiej w Ciechanowie przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h.  

- Około godz. 20.00 policjanci z ciechanowskiej drogówki przerwali szybką jazdę kierowcy jaguara, który na ul. Tatarskiej w Ciechanowie przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h — poruszał się z prędkością 103 km/h. Za popełnione wykroczenie nieodpowiedzialny 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 13 punktów karnych. Kierowca tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem – informuje asp. Magda Zarembska.

Policjanci apelują o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami i zdjęcie nogi z gazu. 

- Pamiętajmy, że pośpiech, spóźnienie, roztargnienie czy nieuwaga to żadne wytłumaczenia, gdy dochodzi do tragedii. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg – mówią funkcjonariusze.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment