ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

3 popularne sporty, o których polski kibic mógł nie słyszeć

Jeśli lubisz sport to na pewno ten temat Cię zainteresuje. Dzisiaj chcielibyśmy opisać dyscypliny sportowe, które w naszym kraju są mało popularne, natomiast w innych rejonach świata wzbudzają wiele emocji. W poniższym artykule dowiesz się o trzech sportach, które w pewnych rejonach świata są bardzo doceniane, a ich popularność stale rośnie (niekoniecznie jeszcze w Polsce).

Darts - gra w lotki
Ta dyscyplina rok po roku kalendarzowym staje się coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce. Na dzisiaj cały czas darts to jednak sport relatywnie niszowy. Raczej mało kto wie, kim jest Krzysztof Ratajski itp. Warto dodać, że aktualnie trwają zaś Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Jak co roku, są one rozgrywane w Londynie. Należy zaznaczyć, że lotki są szczególnie popularne w Anglii, Holandii, Walii, Szkocji, czy Niemczech. 3 stycznia 2023 roku zostanie rozegrane spotkanie finałowe. Nowym mistrzem Świata zostanie Holender Michael van Gerwen albo Anglik Michael Smith.  
Dzisiaj zdecydowanym faworytem jest Holender. Michael van Gerwen regularnie gra na średnich powyżej 100 punktów. Wydaje się, że przed Anglikiem bardzo trudne zadanie. Co ciekawe, w poprzedniej edycji Michael Smith także był w finale i ostatecznie przegrał ze Szkotem Peterem Wrightem. Czy zatem Anglik znowu będzie drugi? Jeśli chcesz zobaczyć to wydarzenie, to warto oglądać dzisiaj wieczorem TVP Sport. Alternatywnie możesz uruchomić transmisję na stronie internetowej TVP sport online.

Biathlon 
Kiedyś ta dyscyplina była nieco bardziej popularna w Polsce. Wszystko za sprawą Tomasza Sikory. Biathlonista swego czasu zdobył nawet srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. Wówczas wszystkie newsy sportowe były poświęcone praktycznie tylko jemu. Potem jednak krótka moda na biathlon się skończyła. Kto wie, może czas to zmienić? Warto dodać, że w pewnych krajach ten sport jest bardzo popularny. Mowa tutaj np. o Norwegii, czy Niemczech. 
Co ciekawe, od tego sezonu wszystkie zawody są transmitowane przez TVP Sport. Dużo zatem wskazuje na to, że ta dyscyplina stanie się nieco bardziej popularna - w niedługim okresie. Na pewno spore znaczenie ma to, czy Polce lub Polakowi uda się notować dobre wyniki na arenie międzynarodowej. Na razie jest z tym kiepsko, aczkolwiek liczymy na poprawę już w 2023 roku. Jeśli chodzi o zakłady sportowe, to ich nie brakuje. Masz do wyboru np. opcje długoterminowe lub krótkoterminowe.

Baseball
W Polsce ten sport jest bardzo mało popularny. A w Stanach Zjednoczonych ludzie wręcz szaleją na jego punkcie. Co ważne, możesz obstawiać baseball w rodzimych podmiotach hazardowych. Nawet teraz są zakłady np. na to, jaka ekipa finalnie okaże się najlepsza w nadchodzącym sezonie. Według analityków sportowych, największe szanse na zanotowanie wiktorii mają zawodnicy Houston i LA Dodgers.


 

Komentarze obsługiwane przez CComment