ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Adam Struzik ponownie wybrany marszałkiem województwa mazowieckiego

Adam Struzik ponownie został wybrany marszałkiem województwa mazowieckiego. Tak zdecydowali radni Sejmiku w poniedziałek 10 czerwca. Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 r. 

Polityk PSL-u był jedynym kandydatem na ten urząd. Jego kandydaturę zgłosił przewodniczący klubu radnych KO Krzysztof Strzałkowski. Jeszcze przed głosowaniem radny PiS Wojciech Kudelski złożył wniosek o przełożenie obrad do chwili, gdy na sali pojawi się krzyż. Ten wniosek odrzucono.
- Od lat staram się być blisko ludzi i odpowiadać na ich potrzeby. I taki styl chcę utrzymać - mówił w przemówieniu Adam Struzik. Przedstawił w nim swoja wizję rozwoju Mazowsza. 

A jak wyglądał wybór samego marszałka? Radni wybrali Adama Struzika w tajnym głosowaniu. Uprawnionych do głosowania jest 51 radnych. Za kandydaturą Struzika zagłosowało 33 radnych, 1 osoba była przeciw, 14 wstrzymało się od głosu. Wicemarszałkiem województwa zostali Wiesław Raboszuk oraz Rafał Rajkowski. Członkami zarządu zostali Anna Brzezińska i Janina Ewa Orzełowska.
W ostatnich wyborach samorządowych Adam Struzik uzyskał najwyższy wynik w skali kraju - 74814 głosów.    

Komentarze obsługiwane przez CComment