ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Alicja w Opolu

Fot. Michał Modelski

W najbliższy piątek w telewizji będziemy mogli oglądać młodą i zdolną ciechanowiankę Alicję Szemplińską. Artystka wystąpi podczas 61 edycji festiwalu w Opolu, kultowym wydarzeniu muzycznym w Polsce.

Formuła festiwalu to podsumowanie sezonu artystycznego dla środowiska twórców i wykonawców muzycznych. Artyści walczą o nagrody w trzech kategoriach: „Debiuty”, „Premiery” i „Grand Prix” przyznawane zazwyczaj za całokształt. Piosenkarka zaśpiewa w wieczorze „Premier” swoją najnowszą piosenką „Spokojnie Panowie”.

Alicja, w pierwszy dzień festiwalu będzie konkurować z dziesięcioma innymi wykonawcami, między innymi: Piotrem Cugowskim, Lanbery czy Tatianą Okupnik. Głównym jurorem będzie Jacek Cygan. Piosenkę „Spokojnie panowie” poznaliśmy już w marcu, jest ona zapowiedzą długo oczekiwanego debiutanckiego albumu. Tymczasem artystka liczy na to, że występ w Opolu pomoże jej pokazać nową piosenkę szerszej publiczności. Piosenkarka cieszy się z udziału w festiwalu, powiedziała nam:

- Jest to kolejny mój występ w Opolu i bardzo się cieszę z powrotu na scenę tego kultowego festiwalu w Polsce, ale w tym roku pierwszy raz biorę udział w konkursie. Ten kawałek powstał we współpracy z Bartkiem Królikiem i Łukaszem Chodakowskim (Hodak) i Markiem Piotrowskim. Cenię sobie tę współpracę. Ten singiel jest zapowiedzą mojego debiutanckiego albumu i jeśli wszystko pójdzie dobrze pojawi się pod koniec czerwca.

Więcej w Tygodniku Ciechanowskim

Komentarze obsługiwane przez CComment