Ambasador Ukrainy w Ciechanowie

Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce oraz mer Chmielnickiego (miasta partnerskiego Ciechanowa) Oleksandr Symczyszyn odebrali z rąk prezydenta Krzysztofa Kosińskiego agregaty prądotwórcze, drony wojskowe oraz sprzęt medyczny dla walczącej od blisko dziewięciu miesięcy Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego br. Wśród miast, które stały się obiektem ataków ze strony wojsk rosyjskich jest też Chmielnicki. To już 10. zbiórka pomocy humanitarnej dla Chmielnickiego zorganizowana przez ciechanowski urząd miasta. Już w pierwszych dniach wojny do miasta na Ukrainie wyruszyły transporty z krótkofalówkami, noktowizorami, aparatami medycznymi oraz żywnością. Chmielnickiemu przekazano również karetkę pogotowia.

- Wiemy, że miasto Chmielnicki stało się w ostatnich tygodniach celem ataków ze strony Rosji. Atakowana jest infrastruktura krytyczna, w tym energetyczna. W okresie zimowym pojawią się prawdopodobnie problemy z prądem. Dlatego już teraz przekazujemy kolejne agregaty prądotwórcze dla mieszkańców miasta. Dla wojska ukraińskiego postanowiliśmy zakupić specjalistyczne drony – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Więcej we wtorkowym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl