ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bestsellerowa pisarka zawita do Ciechanowa

Fot. Najka Photography/ Archiwum Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz, autorka bestsellerów, mistrzyni happy endów, której książka „Uwierz w Mikołaja” została zekranizowana wyrusza w trasą autorską po Mazowszu. W mikołajki 6 grudnia (w środę) zawita do Ciechanowa. Na spotkanie w o godz. 17.00 w Krzywej Hali zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie.

Magdalena Witkiewicz – bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka, która zamieniła pasję w zawód.

Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki, Amerykanki i panie z Kazachstanu. Nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Jak nikt potrafi opowiadać o życiowych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy jej powieści, które przetłumaczone też zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki. Przedstawia swojego gościa ciechanowska Miejska Biblioteka Publiczna na czele z dyrektor Alicją Wodzyńską.

Autorka nagradzana jest w prestiżowych literackich konkursach. Wielokrotnie nominowana w plebiscytach na Najlepszą Książkę Roku portalu Lubimyczytać.pl (zdobyła nagrodę za powieść Czereśnie zawsze muszą być dwie). Choć przede wszystkim znana jest jako autorka powieści obyczajowych (również z historią w tle) i romansów, świetnie radzi sobie w każdym gatunku – thriller „Wizjer” zyskał nominację do nagrody Bestsellery Empiku 2021 w kategorii Audiobook, a dzieciaki w różnym wieku pokochały jej cykl Banda z Burej. Mieszka w Gdańsku wraz z rodziną i czterema kotami. Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. Jednym z marzeń Autorki, które się spełniło jest film na podstawie jej powieści „Uwierz w Mikołaja” (2019 r.). W kwietniu 2022 roku postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie z Anną Seweryn założyła Wydawnictwo FLOW, gdzie wydała entuzjastycznie przyjęte powieści „Listy pisane szeptem”, „Telefon od Mikołaja” i świetny cykl o urokliwej Małej Przytulnej, gdzie rozgrywa się akcja „Perfumerii na rozstaju dróg”, „Zielarni pod starym dębem” i „Zimy w Małej Przytulnej”.

W naszej części regionu Magdalena Witkiewicz zagości jedynie w Ciechanowie.

– Zapraszamy serdecznie do w Ciechanowie na spotkanie, którego gościem będzie Magdalena Witkiewicz – – bestsellerowa polska autorka, mistrzyni happy endów, pisarka, która o poważnych sprawach potrafi pisać w lekkim stylu – zaprasza dyrektor Alicja Wodzyńska.

Spotkanie poprowadzi Izabela Koba-Mierzejewska, dziennikarka „TC”, promotorka czytania i moderatorka spotkań autorskich.

Miejska Biblioteka Publiczna 6 grudnia 2023 r. , Krzywa Hala (Plac Piłsudskiego 1) godz. 17. Wstęp wolny.

Komentarze obsługiwane przez CComment