Boże Ciało: Procesje symbolicznie

Ze względu na sytuację epidemiczną, procesje z okazji uroczystości Bożego Ciała, przypadającej dzisiaj, 3 czerwca, zostaną zorganizowane w formie symbolicznej.

Ulicami naszych miast nie przejdą procesje z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jak to miało miejsce przed epidemią. Parafie zorganizują je, tak jak rok temu, przy kościołach, na swoim terenie. 

W Parafii św. Józefa, farnej procesja odbędzie się po mszy św., około 12.30. w symbolicznym wymiarze, na terenie przylegającym do świątyni. "Przygotujmy cztery ołtarze, które będą znajdować się w miejscach symbolizujących różne sektory naszego życia: pierwszy przygotowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji przy pomniku św. Jana Pawła II (na zdjęciu - tak wyglądał ołtarz rok temu), drugi przygotowany przez Odnowę w Duchu Świętym na schodach kancelarii parafialnej, trzeci przygotowany przez Koła Różańcowe przy figurze św. Józefa patrona naszej parafii obok domu sióstr zakonnych i mieszkania księży, czwarty przygotowany przez księży, siostry zakonne i Służbę Ołtarza przed bramą kościelną" - napisała parafia. 

"Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego (trzy procesyjne obejścia). Na ołtarzu przed świątynią będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni" - zapowiada Parafia św. Tekli. "Będzie ustrojony jeden ołtarz, przy którym będziemy zatrzymywać się trzykrotnie okrążając kościół. 4 stacja z końcowym błogosławieństwem nastąpi w kościele" - przekazała Parafia św. Piotra.

Podobnie będzie w innych ciechanowskich parafiach. Procesje odbędą się wokół kościołów. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl