ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dzień kolorowej skarpetki w SP nr 7

Fot. UM w Ciechanowie

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. To ważny moment, gdy kierujemy swoją uwagę na potrzeby osób z dodatkowym, 21 chromosomem. To również okazja na zwiększenie świadomości w społeczeństwie o tej przypadłości. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki. Obchody barwnych skarpet zorganizowano we wtorek w Ciechanowie w Szkole Podstawowej nr 7 z oddziałami integracyjnymi.

Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w Ciechanowie przy wsparciu miasta zorganizowały: SP nr 7, Stowarzyszenie Biegowo-Ekologiczne "ASFALTLOVE DZIKI", Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Ciechanowie, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Tęczowy Świat", Stowarzyszenie Dobrych Serc, PUZ w Ciechanowie oraz prywatni przedsiębiorcy i darczyńcy.

W tym dniu na zebranych czekało mnóstwo atrakcji - od występów artystycznych, prac animacyjnych, po "I bieg kolorowej skarpetki", który odbył się na bieżni lekkoatletycznej przy SP 7. W organizację wydarzeń artystycznych i sportowych włączyli się uczniowie szkoły-gospodarza wydarzenia oraz zespół Czarne Owce z ZS nr 2.

Komentarze obsługiwane przez CComment