ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Elektryczne hulajnogi w Ciechanowie

fot. Urząd Miasta w Ciechanowie

Od 1 czerwca mieszkańcy i przyjezdni będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg. 40 sztuk zostanie zlokalizowanych w dwudziestu jeden specjalnie wyznaczonych miejscach. Tylko tam możliwe będzie rozpoczęcie i zakończenie wynajmu hulajnogi. Zminimalizuje to problem porzucania pojazdów w dowolnym miejscu, występujący w innych miastach. Usługa jest płatna, a miasto nie ponosi kosztów bieżącego funkcjonowania systemu wypożyczeń.

Elektryczne hulajnogi dają możliwość czerpania radości z jazdy bez większego wysiłku. Ten coraz bardziej popularny w wielu miastach środek transportu wybiera nie tylko młodzież, ale także dorośli, którzy dbają o środowisko. Hulajnoga nie generuje spalin, jest poręczna i można się nią sprawnie przemieszczać.

Od 1 czerwca hulajnogi napędzane prądem pojawią się przy stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, tj. ul. Powstańców Wielkopolskich, Armii Krajowej (przy ul. Św. Anny i ul. Rzeczkowskiej), ul. Mleczarskiej (stacja PKP), na Placu Kościuszki, obok Hali Targowej "Bloki", na placu Jana Pawła II, przy ul. 17 Stycznia (MOSiR), ul. Gostkowskiej (cmentarz) i kąpielisku Krubin.

Jak informuje urząd miasta, pojazdy będzie można wypożyczyć również poza stacjami roweru miejskiego: na ul. Sienkiewicza (przy kolejce wąskotorowej, w pobliżu dawnego dworca PKS), na ul. Warszawskiej (okolice fontanny), przy Parku Nauki Torus, na placu Piłsudskiego, na ul. Armii Krajowej (od strony ul Batalionów Chłopskich), przy Rondzie Sybiraków, w okolicach nowego parku przy ul. Augustiańskiej, na skrzyżowaniu ul. Niechodzkiej z ul. Mazowiecką, na skrzyżowaniu ul. Wyrzykowskiego i ul. Kopernika. Nowe środki lokomocji będą też dostępne przy placach zabaw na ul. Wesołej i ul. Harcerskiej oraz obok skrzyżowania ul. Zielonej, ul. Bony z ul. Parkową.

Komentarze obsługiwane przez CComment