ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pokaz szkolnego autobusu

fot. Urząd Gminy w Ojrzeniu

Na zaproszenie wójta Zdzisława Mierzejewskiego gościli w Ojrzeniu przedstawiciele firmy ARP E-Vehicles Sp. z o.o., spółki zależnej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Wizyta związana była z prezentacją autobusu elektrycznego PILEA, od podstaw będącego konstrukcją polskich inżynierów, który już za kilka miesięcy ma dotrzeć do tej gminy na potrzeby przewozów szkolnych.


Pokaz autobusu odbył się w ramach Tour de Pilea, podczas którego ARP E-Vehicles zaprezentuje swój produkt w kilkunastu miastach i gminach w kraju
Prezentowany w Ojrzeniu model to autobus szkolny, ma długość 8,5 metra i jednorazowo może zabrać na pokład do 37 pasażerów, w tym 30 osób na miejscach siedzących.

Jak informuje urząd gminy, autobus wyposażony jest w baterie NMC o pojemności 142 kWh zapewniające zasięg do 140 km oraz własną ładowarkę pokładową, dzięki czemu nie wymaga specjalnej infrastruktury do ładowania. ARP E-Vehicles posiada w ofercie autobusy miejskie i podmiejskie oraz w specjalnej wersji do przewozu dzieci (zwane potocznie Gimbusami), wszystkie w wariantach o długości 8,5 oraz 10,0 metrów.
Elementem prezentacji był również przejazd trasą autobusu szkolnego, podczas którego przedstawiciele gminy mogli poznać możliwości pojazdu oraz dowiedzieć się jakie techniczne innowacje zostały w nim zastosowane.

Komentarze obsługiwane przez CComment