II Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych

Od końca do końca... orka, tak można w skrócie powiedzieć o II Ogólnopolskim Konkursie Orki Szkół Rolniczych, który pod honorowym patronatem ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka odbył się na polach Zespołu Szkół CKR w Gołotczyźnie.

Konkursy te cieszy się dużą popularnością w środowiskach rolniczych. Ich celem jest doskonalenie umiejętności praktycznych uczniów oraz poszerzanie wiedzy o nowoczesnym rolnictwie. Jest to też też pokaz efektywnego wykorzystania zdobytej wiedzy dotyczącej sztuki rolniczej i stosowanych w rolnictwie maszyn.
W zawodach w Gołotczyźnie wzięło 28 szkół z całego kraju, w tym dwie z naszego regionu: ZSCKR Gołotczyzna i ZCKR Golądkowo. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał gospodarz, dyrektor zespołu szkół Marek Rutkowski.

W konkursie zaplanowano 10 zmian po trzech uczestników na 30 poletkach. Najlepiej pole zaorał Piotr Budziński z ZSCKR w Starym Brześciu. Na drugim miejscu uplasował się uczeń Mateusz Burta z ZSCKR w Rudce, a podium uzupełnił Adam Skupski z Sejn. Nasi uczniowie  zajęli dalsze miejsca: Jakub Mosakowski z Gołotczyzny uplasował się w przedziale miejsc 16-19, natomiast Bartłomiej Włodarski z Golądkowa w trzeciej dziesiątce.

Pierwsza siódemka oraczy została nagrodzona statuetkami i wartościowymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez firmy związane z rolnictwem. Ponadto wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

fot. Zenon Lewandowski

orka3

orka2

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl