ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jak wyciszyć drzwi pokojowe domowym sposobem?

Każdy z nas zamykając za sobą drzwi domu czy mieszkania chce zaznać spokoju i relaksującej ciszy. Dźwięki dobiegające z ruchliwej ulicy czy klatki schodowej potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. A co w chwili, kiedy to nasi domownicy są źródłem hałasu? Odpoczynek, praca w domowym biurze czy dzieci zasypiające wczesnym wieczorem wymagają ciszy. Jak więc wyciszyć drzwi pokojowe stosując domowe sposoby? Czy da się uniknąć wymiany drzwi na modele dźwiękoszczelne? Podpowiadamy!

Dlaczego wyciszenie drzwi wewnętrznych ma znaczenie?
W ostatnich latach domowa przestrzeń stała się jednocześnie miejscem pracy, w którym potrzebujemy ciszy koniecznej do rozmowy ze współpracownikami. Niewielki metraż domów i mieszkań sprawił, że ciężko schować się przed domowymi hałasami. Dlatego tak istotne jest, by wyciszyć drzwi wewnętrzne, których zamknięcie staje się jedyną opcją na odrobinę spokoju. Jeśli wymiana drzwi na nowe, akustyczne modele nie wchodzi w grę warto pokusić się o wygłuszenie skrzydła drzwiowego domowym sposobem. Nasi specjaliści przygotowali przegląd sprawdzonych i skutecznych sposobów, których warto spróbować zanim zaplanujecie wymianę skrzydła.

Dlaczego drzwi wewnętrzne przepuszczają zbyt dużo dźwięków?
Jeśli drzwi w Twoim domu przepuszczają zbyt dużą ilość dźwięków warto na początek sprawdzić co jest tego przyczyną. W pierwszej kolejności skontrolujcie stan ościeżnicy. Nieprawidłowo zamontowana tworzy szczeliny, przez które przedostają się dźwięki i ucieka ciepło. Czasem wystarczy wymienić stare, sparciałe uszczelki drzwiowe na nowe, by wyraźnie odczuć różnicę w natężeniu dźwięków dochodzących z sąsiednich pomieszczeń. Jeśli stan ościeżnicy oraz uszczelnienie nie budzi wątpliwości można zabrać się do wygłuszania drzwi.

Jak wyciszyć drzwi pokojowe domowym sposobem?
W przypadku drzwi pokojowych możemy sięgnąć po materiały do izolacji akustycznej stosowane do drzwi wejściowych. Jeśli szukamy skutecznego materiału do wyciszenia drzwi w domowym biurze to warto sięgnąć po wykonywane na zamówienie tapicerki drzwiowe wypełnione izolatorem o bardzo dużej gęstości. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na solidną kilkucentymetrową izolację lub znacznie cieńszy, lecz równie skuteczny odpowiednik w postaci maty wygłuszającej. Znacznie cieńsza, mająca ok 1 cm mata dobrze tłumi dźwięki, a jej montaż jest wyjątkowo łatwy i bez trudu wykonamy go z użyciem narzędzi, które znajdziemy w każdym domu.

Równie skutecznym i niezwykle estetycznym pomysłem są tapety akustyczne wykonane z włókien poliestrowych oraz winylu. To opcja, która skutecznie wyciszy drzwi łazienkowe narażone na działanie wody i wilgoci.  Duża ilość wzorów pozwoli znaleźć aplikację idealnie pasującą do stylu panującego we wnętrzu. Jeśli szukamy mniej wyszukanego rozwiązania równie dobrze możemy pokryć drzwi okładziną z korka, którą przytniemy pod dowolny wymiar. Coraz częściej spotykanym sposobem na tłumienie dźwięków jest pokrycie drzwi specjalną pianką akustyczną zrobioną z kauczuku. Sposób choć skuteczny jest niezwykle nieestetyczny, dlatego zaleca się naklejenie na warstwę pianki tapetę lub tkaninę obiciową.

Domowych sposobów na wyciszenie drzwi pokojowych jest naprawdę sporo i bez trudu znajdziemy ten idealnie skrojony na nasze potrzeby, zasobność portfela oraz gust. Warto sięgnąć po takie rozwiązania zanim podejmiemy decyzję o wymianie drzwi wewnętrznych na nowy model, co wiąże się ze sporym remontem, który generuje mnóstwo czasu, brudu i pieniędzy.

Komentarze obsługiwane przez CComment