ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trzecia droga? Sonda TC.

Fot. Archiwum Roberta Sitnika

Robert Sitnik, przewodniczący Regionu Mazowieckie (i Koła nr 18) - Siedlce partii Polska 2050 Szymona Hołowni: 

Naszą współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym rozpoczęliśmy od uzgodnienia wspólnych postulatów programowych, które przy wszystkich różnicach, chcemy razem realizować w nowym rządzie. Dopiero potem rozpoczęły się rozmowy polityczne, których efektem jest podpisana umowa koalicyjna.

Wybraliśmy trzecią drogę: politykę opartą o wartości i konstruktywne propozycje na przyszłość, wykluczając dalsze dolewanie nienawiści do debaty publicznej. Myślę, że ta koalicja jest dowodem na to, że zmiana polityki jest możliwa. Mam nadzieję, że zakończy też nic nie wnoszące rozmowy o jednej liście, a także da wiarę ludziom, że  jesienią  demokratyczna opozycja wygra wybory. Wiele sondaży pokazuje, że dzięki tej koalicji tak właśnie się stanie.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt pokazujący, że tworzymy nową jakość w polityce. Trzecia droga, która wybraliśmy, opiera się o wartości takie jak pełna transparentność. Dlatego po raz pierwszy w Polsce wszyscy wyborcy mogą na naszych stronach internetowych zapoznać się z umową zawartą pomiędzy dwoma partiami: https://polska2050.pl/umowa-koalicyjna-z-polskim-stronnictwem-ludowym/

Oczywiście przed nami dalsze trudne rozmowy, ale jestem przekonany, że nie zmarnujemy tej szansy - stworzymy wspólne, mocne listy i odsuniemy PIS od władzy.

Więcej wypowiedzi w TC nr 20 z 16 maja (dostępne wydanie elektroniczne)

Komentarze obsługiwane przez CComment