ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jak zdobyć widzów na Facebook?

Media społecznościowe zdominowały nasze życie. Jednak fakt, że konto ma tam każda firma i osoba prywatna sprawia, że trudno wybić się z tłumu. Jak zdobyć widzów na Facebook?

Jako że konto na Facebooku ma dziś niemal każdy, jest to miejsce, którego nie można pominąć, prowadząc działania marketingowe. Aktywność na Facebooku jest bowiem szansą na dotarcie do nowych odbiorców, a tym samym na zwiększenie swoich zysków. Aby jednak osiągnąć ten cel, trzeba zdobyć lajki, obserwujących, komentarze, a jeśli prowadzisz live, niezbędni są nowi widzowie transmisji Facebook. 

Dlaczego warto mieć lajki na Facebooku? 

Lajki na fb to podstawowa forma aktywności. Wystarczy kliknąć w ikonkę “Lubię to", aby zwiększyć popularność zdjęć i postów na Facebooku. Im więcej lajków, tym większą popularność może zdobyć dany post lub zdjęcie, ponieważ algorytmy Facebooka proponują je wtedy naszym znajomym lub fanom. Dzięki temu więcej osób dostrzeże publikowane przez nas treści, a tym samym zdobędziemy jeszcze więcej lajków i jeszcze większą popularność. Lajki są też wykorzystywane do dobierania reklam, ponieważ im większą popularnością cieszy się dana treść, tym chętniej jest ona pokazywana w serwisie. Aby szybko zdobyć dużą liczbę lajków, można skorzystać z usługi serwisu, który sprzedaje polubienia, dzięki czemu szybciej zdobędziemy popularność. 

Czym są polubienia strony na Fb? 

Polubienia na fb to inaczej ilość fanów, która wyświetla się przy każdym fanpage'u w serwisie. Wszystkie osoby, które zdecydowały się polubić daną stronę na Facebooku, automatycznie stają się jej obserwującymi, co oznacza, że widzą nasze treści publikowane na tablicy. Polubienia nie tylko informują nas, jak dużo osób jest zainteresowanych naszym profilem. Są one również wykorzystywane przez algorytmy w celu polecenia profilu innym użytkownikom. Polubienia można zdobyć w naturalny sposób lub kupić je, np. w serwisie Wypromowani, gdzie możemy zamówić różne rodzaje reakcji na Facebooku. Dzięki temu szybciej zwiększymy zasięg strony i pozytywnie wpłyniemy na jej promocję. Dużo liczba fanów przydaje się przede wszystkim firmom, ponieważ im więcej osób lubi dany profil, tym większy zasięg uzyskuje każdy post, co ułatwia dotarcie do potencjalnych klientów. 

Obserwacje Facebook - dlaczego są ważne? 

Obserwacje na Facebooku, czyli Facebook followers, to świetna opcja dla osób, które nie mają własnego fanpage'a, a chcą zyskać popularność i zwiększyć zasięgi na profilu prywatnym. Profil publiczny, na którym można posiadać obserwujących, łączy w sobie funkcje fanpage'u i zwykłego konta. Gdy udostępniamy post publiczny, widzą go nie tylko znajomi, ale też fani obserwujący profil. Obserwacje na Facebooku są ważne, gdy chcemy zadbać o swój wizerunek i zwiększyć popularność. Można wtedy wykorzystać swoją pozycję do komentowania ważnych wydarzeń, czy też reklamowania produktów lub usług, dzięki czemu możemy liczyć na dobry zarobek.  

Co dają komentarze na Fb?  

Komentarze na fb nie tylko informują nas o tym, jak nasi znajomi czy fani reagują na publikowane przez nas treści. Pomagają one również zwiększyć zasięg danego posta. Jeśli ma on ma mało reakcji, nie dotrze do dużej ilości osób. Również nasi znajomi mogą go przeoczyć, ponieważ zginie on w gąszczu popularniejszych postów wyświetlanych na tablicy. Duża liczba komentarzy zachęca też inne osoby do dyskusji, ponieważ im więcej komentarzy, tym treść posta wydaje się ciekawsza. Chcąc dotrzeć do dużej liczby osób, warto więc zadbać o komentarze. Mogą one być zarówno pozytywne, jak i negatywne, ważne, aby zachęcić ludzi do dyskusji.  

Aby zdobyć komentarze w naturalny sposób, warto też pamiętać o kilku kwestiach. Jako że większość osób jest aktywna na Facebooku wieczorem, jest to najlepszy czas na publikowanie wpisów. Warto też stawiać na jakość, a nie ilość - zamiast kilku postów dziennie lepiej  publikować maksymalnie jeden i postawić na jego promocję. Również zakup dobrze przygotowanych komentarzy może przynieść świetne efekty w krótkim czasie.

 

Jak zdobyć widzów na Facebook? 

Już nie tylko publikowanie postów i zdjęć należy do aktywności, które możemy wykonywać na Facebooku. Coraz większą popularnością cieszy się transmisja live Facebook, gdzie na żywo publikujemy wybrane treści. Widzowie live Facebook to usługa marketingowa, która polega na zwiększeniu liczby oglądających transmisje na żywo. Zamiast więc liczyć na to, że duża liczba osób zainteresuje się naszą transmisją, możemy sami wykupić taką usługę. Jak działają widzowie live? Wystarczy włączyć nadawanie i udostępnić na stronie sprzedającej usługę link, aby po 15 minutach mieć więcej oglądających. Ustawienia prywatności transmisji muszą być publiczne. Dzięki usłudze nowi odbiorcy dowiedzą się o istnieniu danego profilu, ponieważ live będzie promowany przez algorytmy serwisu. Warto więc kupić widzów live, aby zwiększyć oglądalność transmisji, zyskać rozpoznawalność i zostać popularnym streamerem. 

Jako że statystyki są kluczowe dla algorytmów na Facebooku, aby zadbać o swoją popularność trzeba mieć lajki, komentarze i obserwujących. Ważni są również widzowie transmisji fb. Są to więc kwestie, których nie można pominąć, planując działania marketingowe w mediach społecznościowych. Dlatego kup widzów Facebook i zyskaj rozpoznawalność.

Komentarze obsługiwane przez CComment