ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jakie usługi świadczą zakłady wulkanizacyjne?

Większość właścicieli pojazdów odwiedza zakłady wulkanizacyjne tylko 2 razy do roku, aby zamienić ogumienie w swoim aucie. Wymiana opon jest jedynie podstawową usługą w takim serwisie. Działają one intensywnie przez cały rok, świadcząc inne naprawy samochodowe. Czego można oczekiwać od typowych zakładów wulkanizacyjnych?

Wymiana opon - podstawowa usługa zakładów wulkanizacyjnych

Wymiana opon jest niezaprzeczalnie najważniejszą usługą, jaką świadczą zakłady wulkanizacyjne. Klientów jest dużo - szczególnie w okolicach marca i listopada. Nic dziwnego - większość kierowców decyduje się na zakup opon letnich i zimowych, które są wymieniane co około pół roku. Istnieją jeszcze opony całoroczne, jednak ich opłacalność jest kwestią względną - wiele zależy od potencjalnego zużycia i tego, gdzie jeździsz. 

Dobry zakład wulkanizacyjny podczas wymiany opon zwróci uwagę także na inne aspekty, np. ciśnienie kół, pompowanie kół azotem, ewentualne uszkodzenia ogumienia. Tutejsi pracownicy zajmują się również wyważaniem kół, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa i komfortu użytkowania auta. Serwisy wulkanizacyjne można znaleźć niemal w każdym zakątku Polski. Nie ma znaczenie lokalizacja, tylko kadra i jakość usług - wulkanizacja w Ciechanowie nie musi być wcale gorsza od tej w Warszawie. 

Usługi związane z felgami

W dobrym warsztacie wulkanizacyjnym mechanicy bezproblemowo zajmą się nie tylko wymianą opon, ale i felgami. Najpopularniejsze usługi to wymiana lub prostowanie felg (dotyczy to zarówno obręczy stalowych, jak i aluminiowych). Specjaliści wykorzystują przy tych czynnościach specjalistyczne narzędzia. 

Sprzedaż opon

W zakładzie wulkanizacyjnym z dużym prawdopodobieństwem kupisz opony różnego rodzaju, przeznaczone do rozmaitych pojazdów. Taka usługa wynika z częstych współprac między producentami ogumienia a danym serwisem wulkanizacyjnym. Mechanicy bezproblemowo dopasują rozmiary wybranych opon do konkretnych felg. 

Przechowywanie opon

Nie wiesz, gdzie trzymać opony zimowe? Wiele warsztatów wulkanizacyjnych oferuje ciekawą, opłacalną usługę - przechowywanie opon czy kół. To świetne rozwiązane dla kierowców, którzy zmieniają opony na zimę i lato, a także nie mają możliwości przetrzymywania ogumienia w odpowiednim miejscu (brak piwnicy czy garażu). Warto pamiętać, że prawidłowe przechowywanie opon wiąże się ze spełnieniem kilku warunków, np. odpowiednim ustawieniem ogumienia w suchych, zaciemnionym miejscu. Nie każdy może sobie pozwolić na przechowywanie kół, opon w domowych warunkach. Takie osoby mogą bezproblemowo pozostawić opony w serwisie wulkanizacyjnym - najczęściej za niewielką opłatą. 

Mały warsztat samochodowy - nie tylko wymiana opon

Zakłady wulkanizacyjne podążają za trendami i są świadome rosnącej konkurencji. Wiele z nich nie skupia się tylko na usługach związanych z wymianą opon. Profesjonalne, nowoczesne serwisy wulkanizacyjne proponują swoim klientom takie same usługi, jak w typowym warsztacie samochodowym. Wulkanizatorzy-mechanicy zajmą się zatem naprawą zawieszenia, wymianą klocków i tarcz hamulcowych, wymianą olejów i innych płynów eksploatacyjnych. Wraz z wymianą opon klienci mogą liczyć na kompleksowy przegląd stanu technicznego pojazdu. 

Pogotowie wulkanizacyjne

Niektóre zakłady wulkanizacyjne świadczą usługę tzw. pogotowia wulkanizacyjnego. Polega to na pomocy podróżującemu klientowi, który właśnie potrzebuje wymiany koła na zapasowe lub naprawy przebitej opony. Takie serwisy zazwyczaj są w stanie zorganizować transport zepsutego samochodu do warsztatu.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment