ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Krasiniak nagrodzony za innowacyjność

Samorząd Mazowsze nagrodził szkoły oraz  instytucje kultury za innowacyjność i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Wśród mazowieckich szkół znalazł się ciechanowski Krasiniak, który za zajęcie drugiego miejsca otrzymał 25 tys. zł.

Podczas uroczystości w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie szkołę reprezentowali: Marzena Zmysłowska, Paulina Kowalczuk, Stanisław Szulc i Janusz Witkowski. Nagrodę wręczył im marszałek Adam Struzik. To ich pomysł i projekt „Cyfrowy Krasiniak – nowoczesna edukacja w środowisku tradycji” znalazł uznanie w oczach jury.

W kategorii „Cyfrowa szkoła” zostały nagrodzone innowacyjne rozwiązania w zakresie edukacji z wykorzystaniem narzędzi lub umiejętności cyfrowych. - Znaczenie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji i wychowaniu w naszej szkole - I LO w Ciechanowie jest niezwykle istotne. Nauczyciele różnych specjalności, od fizyków po pedagogów, korzystają z nowoczesnych narzędzi cyfrowych, co przyczynia się do poprawy jakości nauczania oraz rozwoju umiejętności uczniów - wyjaśnia Marzena Zmysłowa, dyrektor I LO w Ciechanowie.

Na czym polega innowacyjność w szkole? Uczniowie Krasiniaka rozwijając swoje kompetencje, korzystają z takich technologii jak: silniki do tworzenia gier, programy do produkcji muzyki czy platformy takie jak Unity, Unreal Engine 5, Corinth, EDU SA, Google Workspace, Cahoot, Autodesk, Zbrush i Canva. Dyrekcja szkoły informuje, że nagrodę pieniężną przeznaczy na zakup specjalistycznego sprzętu, warsztaty i programy edukacyjne. 

Laureaci:
Kategoria „Cyfrowa szkoła”
1. Zespół Szkół Technicznych w Płocku z projektem „Szkoła Cyfrowego Jutra”
2. I Liceum Ogólnokształcące im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie z projektem „Cyfrowy Krasiniak – nowoczesna edukacja w środowisku tradycji”
3. Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu z projektem „Metamorfoza technologiczna przygotowująca system szkolny na wyzwania XXII wieku”.

Kategoria „Cyfrowa kultura”
1. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu z projektem „Wirtualny Spacer i Webcamera w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”
2. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z projektem „Wirtualny Sztetl – portal udostępniający zasoby wiedzy o historii polskich Żydów"
3. Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego z projektem „E-Biblioteka: Droga do Nowoczesności

Komentarze obsługiwane przez CComment