ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Miasto sprzeda węgiel

Od 28 listopada za pośrednictwem ciechanowskiego urzędu miasta będzie można zakupić węgiel po preferencyjnej stawce 1,9 tys. zł. Odbiór węgla będzie odbywał się na terenie PEC przy ul. Tysiąclecia. W Ciechanowie surowiec będzie sprzedawany w cenie niższej niż maksymalna.

Osoby uprawnione ustawowo będą mogły kupić taniej węgiel do 1,5 tony. Tzw. zakup preferencyjny przysługuje osobom fizycznym, które są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego. W tym roku (do 31 grudnia) można będzie kupić maksymalnie 1,5 tony węgla z przeznaczeniem dla swojego gospodarstwa domowego - czytamy w informacji urzędu miasta.

W tym momencie zainteresowanych zakupem jest ponad 800 właścicieli gospodarstw domowych. Osoby, które już złożyły wniosek do Urzędu Miasta Ciechanów nie muszą przychodzić do ratusza, by uzgodnić termin zakupu. W zależności od ilości węgla, który udostępni miastu rządowa spółka, pracownicy Urzędu Miasta będą bezzwłocznie (zgodnie z kolejnością złożonych wniosków) kontaktować się z zainteresowanymi w celu uzgodnienia terminu płatności i odbioru paliwa - informuje Paulina Rybczyńska, rzeczniczka UM w Ciechanowie.

Komentarze obsługiwane przez CComment