Zmarła Maria Bala-Dzilińska, pożegnamy ją 28 listopada

23 listopada po ciężkiej chorobie zmarła Maria Bala-Dzilińska, lekarz, znana, ceniona i lubiana kardiolog, internista oraz specjalista medycyny rodzinnej z Ciechanowa. Miała 66 lat.

„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr  Marii Ludwiki Bali-Dzilińskiej - Lekarza kardiologa, byłego Koordynatora Oddziału Kardiologicznego i Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych”, poinformowała 24 listopada dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Złożyła rodzinie i przyjaciołom zmarłej legendarnej lekarki wyrazy szczerego współczucia.

Maria Bala-Dzilińska była absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Mimo że uczyła się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, nie wybrała studiów politechnicznych. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Była współorganizatorką i uczestniczką wielu sympozjów i konferencji. 

Mimo zmagania się z chorobą, była aktywna zawodowo do końca. Przyjmowała pacjentów, uczestniczyła w wydarzeniach takich jak inauguracja roku akademickiego w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. 

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”, napisał ks. Jan Twardowski. Pani doktor Maria Bala-Dzilińska pozostanie w pamięci bliskich oraz koleżanek i kolegów ze szpitala, w którym przez wiele lat pracowała, środowiska medycznego i pacjentów z całego regionu.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 28 listopada (w poniedziałek) o godz. 12 w Parafii św. Józefa w Ciechanowie, w kościele farnym, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz komunalny. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w kościele o godz. 11.15 modlitwą różańcową, o czym zawiadamiają pogrążeni w głębokim smutku i żalu mąż i dzieci z rodzinami.

Fot. Archiwum SSW w Ciechanowie

Maria Bala-Dzilińska (w środku)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl