ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nocą nadejdą niebezpieczne burze. IMGW wydało alert pierwszego i drugiego stopnia dla północnego Mazowsza

zdjęcie ilustracyjne

Zarówno Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy jak i system Skywarn Polskich Łowców Burz ostrzega przed bardzo niebezpiecznymi burzami, jakie dziś wieczorem i nocą przejdą nad Polską. Dla południowo-zachodniej części kraju wydano alert o 3, najwyższym stopniu zagrożenia.

Burze w ubiegłą środę spustoszyły już tę część Polski, ale wygląda na to, że to jeszcze nie koniec dramatu dla mieszkańców tego regionu kraju.  Mowa jest o wietrze dochodzącym do nawet 120 km/h (!) oraz intensywnych opadach deszczu oraz gradu. Tymczasem burza, która jest tak dużym zagrożeniem, będzie przemieszczać się dalej, najprawdopodobniej na północny wschód. Nocą i nad ranem zagrzmi także w subregionie ciechanowskim. Na szczęście do tego czasu zjawisko powinno stracić na intensywności. Niemniej przypominamy o chociażby zamknięciu okien na noc, sprzątnięciu rzeczy, które może porwać wiatr i zadbaniu o dobrostan zwierząt. Jeśli wydany zostanie wyższy stopień ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami - będziemy o tym informować.

***AKTUALIZACJA***

Skywarn Polska zaktualizował prognozy. Na południowym zachodzie Polski przewidywana jest sygnatura bow echo, czyli taka, która w 2017 zrównała z ziemią Bory TucholskieZwiększone zagrożenie dotyczy kliku naszych powiatów. 

Drugi stopień ostrzeżenia przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi został wprowadzony na terenie całego powiatu płońskiego i części powiatów: żuromińskiego, mławskiego i ciechanowskiego.

Komentarze obsługiwane przez CComment