ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nowe przepisy już działają. Pijany kierowca stracił auto

zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek (18 marca) w miejscowości Nużewo na podstawie nowych przepisów swoje auto stracił 47-latek, który prowadził mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ujęty został przez świadka zdarzenia.

- Kilka minut po godz. 18 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierującego w miejscowości Nużewo. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ciechanowskiej drogówki. Świadka zaniepokoił styl jazdy kierującego toyotą, który jechał „od prawej do lewej”, po czym prawie wjechał do rowu. Zgłaszający zatrzymał mężczyznę, zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Następnie poinformował policję i pozostał z kierującym do momentu przyjazdu funkcjonariuszy. Za kierownicą toyoty siedział 47-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Przypuszczenia zgłaszającego szybko okazały się słuszne. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało w organizmie 47-latka prawie 2 promile alkoholu – przekazała asp. Magda Zarembska.

Policjanci zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary, zaś 47-letniemu mieszkańcowi powiatu płońskiego, który trafił do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali także prawo jazdy. Grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także ewentualny przepadek mienia, ale o tym zdecyduje sąd.

- Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Widzisz – reaguj, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie! - radzą funkcjonariusze.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment