ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

W świecie komiksu

20 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbyło się spotkanie pn. „W świecie komiksu”. Z tej okazji gościem biblioteki był rysownik i twórca komiksów Rafał Kado, a także pasjonat i czytelnik Łukasz Jakubiak.  

Ciechanowianin Rafał Kado, znany ilustrator i grafik, autor takich tytułów, jak „Ciechan”, „1918 – Ciechanów”, czy „Opin”, opowiedział o powstawaniu swoich rysunków, inspiracjach i planach, a także pokazał próbkę swoich umiejętność, rysując na oczach widzów.

Łukasz Jakubiak, wielki pasjonat tej formy twórczej, opowiedział o swojej pasji i zademonstrował kilka egzemplarzy ze swojej kolekcji. 

Jak mówi kierownik działu regionalnego biblioteki Grażyna Czaplicka (wkrótce w TC wywiad), być może uda się stworzyć przy bibliotece Klub Miłośników Komiksów. Dlatego tez gorąco zachęca wszystkich miłośników komiksów do udziału w tym przedsięwzięciu W planach jest także spotkanie dotyczące komiksu japońskiego, czyli mangi.

Nadmienić należy, że 15 marca odbyło się w PBP spotkanie autorskie Marty Mrozińskiej, utalentowanej pisarki z Regimina, z którą wywiad proponujemy w najbliższym numerze TC.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment