ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Odbetonować czy nie? Ratusz wydłuża konsultacje z mieszkańcami

Fot. RM

Małe zainteresowanie wśród mieszkańców Ciechanowa wzbudziły do tej pory konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania i zmian na placu Jana Pawła II. Przypomnijmy, że władze miasta chcą, aby częściowo odbetonować to miejsce i stworzyć tam coś w rodzaju parku połączonego z miejskim placem. Ciechanowianie mieli już okazję zapoznać się z projektem autorstwa architekt krajobrazu Aleksandry Prus. Teraz, prezydent Ciechanowa wspólnie z urzędnikami zdecydowali się wydłużyć o dwa miesiące (do 30 września) możliwość wyrażenia swojej opinii o przyszłości ciechanowskiego rynku. 

Dotychczas ankietę wypełniło blisko 1200 osób. - To zdecydowanie za mało, aby móc podjąć decyzję o modernizacji - mówił w połowie lipca podczas debaty w PUZ prezydent Krzysztof Kosiński.

Przypomnijmy, że nowa koncepcja zakłada:

Rozebranie części istniejącej nawierzchni placu Jana Pawła II i zastąpienie jej roślinnością oraz elementami małej architektury, aby zwiększyć powierzchnię biologicznie czynną placu. Umożliwi to utworzenie funkcjonalnej oraz przyjaznej użytkownikom przestrzeni.
Połączenie placu miejskiego oraz parku: zagospodarowanie części placu jako strefy parkowej z elementami małej architektury (ławy parkowe, ławki, kosze, huśtawki, pergole, stoliki rekreacyjne oraz oświetlenie). Zachowanie istniejącej fontanny. Zachodnia część terenu zmieniona w mniejszym stopniu, uwzględniając istniejący parking tworzący również przestrzeń na potrzeby imprez miejskich.

Atrakcyjną i bogatą roślinność: nowe nasadzenia roślinne, których najważniejszym elementem są wysokie drzewa, nadające przestrzeni charakter parkowy. Pozostałe nasadzenia to krzewy, pnącza i byliny sadzone w grupach. Zieleń ukształtowana w sposób niezakłócający głównych ciągów pieszych oraz istniejących parkingów. Dodatkowo: rozebranie nawierzchni wokół istniejących drzew, demontaż krat osłonowych i stworzenie połączonych rabat, zamiast punktowych nasadzeń o łącznej powierzchni 770 m2.

Racjonalne gospodarowanie: częściowe wykorzystanie istniejących elementów zagospodarowania obszaru, w celu zmniejszenia kosztów przebudowy placu, czyniąc ją realną i ekonomiczną. W projekcie uwzględniono istniejącą roślinność, w szczególności drzewa, które przeznaczono do zachowania.
Szczegółowy opis koncepcji oraz wizualizacja dostępna jest na stronie internetowej urzędu miasta. 

Komentarze obsługiwane przez CComment