ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Policyjny dozór i zakaz zbliżania wobec stalkera

zdjęcie ilustracyjne

Do 8 lat więzienia grozi 28-latkowi, który od kilku tygodni nachodził i niepokoił swoich sąsiadów. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m.  

28-letni mężczyzna zatrzymany został 23 marca.

- Około godz. 22.30 ciechanowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który wtargnął na posesję swoich sąsiadów. Zaniepokojone małżeństwo poinformowało policję, ponieważ mężczyzna nie reagował na żądanie opuszczenia posesji. Był agresywny, wyzywał ich słowami wulgarnymi i groził. Taka sytuacja nie wydarzyła się po raz pierwszy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od kilku tygodni uporczywie nękał swoich sąsiadów. Ciągle ich nachodził, niepokoił, budził w nocy. Mimo wyraźnego sprzeciwu małżeństwa 28-latek nie przestawał nękać pokrzywdzonych, był coraz bardziej nachalny i agresywny, dlatego pokrzywdzeni podjęli decyzje o zgłoszeniu tej sprawy policjantom – poinformowała asp. Magda Zarembska.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty stalkingu i naruszenia miru domowego. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 m. Grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment