ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie Macieja Wąsika

Policyjny Black Hawk podczas pikniku wojskowego w Sarnowej Górze/fot. RM
Policyjny Black Hawk podczas pikniku wojskowego w Sarnowej Górze/fot. RM

Wracamy do sprawy incydentu z udziałem policyjnego Black Hawka, który w sierpniu ub.r. w Sarnowej Górze, podczas pikniku z okazji 103. rocznicy bitwy, zerwał przewód odgromowy linii energetycznej. W tym czasie start i przelot helikoptera obserwowało setki osób, w tym małe dzieci.  

Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Macieja Wąsika, byłego szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chodzi o wywieranie wpływu na policjantów, by zgodzili się na udział śmigłowca Black Hawk w pikniku wojskowym w Sarnowej Górze 20 sierpnia 2023 r.

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w sierpniu 2023 roku przez sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji poprzez wywieranie wpływu na osoby decyzyjne w Komendzie Głównej Policji, w celu udzielenia przez nie zgody na wykorzystanie policyjnego śmigłowca Black Hawk w dniu 20 sierpnia 2023 r. w uroczystości obchodów 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz bitwy pod Sarnową Górą, czym doszło do działania na szkodę interesu publicznego" - przekazał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Szymona Banna.

Komentarze obsługiwane przez CComment