Przygody psa Diegusia i Natalii

Pochodząca z Glinojecka Natalia Nebeluk umiejętnie i w ciekawy sposób łączy swoje dwie największe pasje: psy i literaturę. Nie tak dawno ukazała się jej druga książka pt. „Psie szczęście w nieszczęściu. Przygody Diegusia”.* Skąd wziął się u ciebie pomysł na pisanie książek?

- Książka pt. ,,Psie szczęście w nieszczęściu. Przygody Diegusia” jest kontynuacją mojej pierwszej książki ,,Psie szczęście w nieszczęściu”, która ukazała się w 2019 r. Zarówna pierwsza część i obecnie wydana opowiadają historię psiaka poruszającego się na trzech łapach o imieniu Diego. Ta historia jest prawdziwa, więc można powiedzieć, że obydwie książki są na faktach. Narratorem jest w niej Diego, to znaczy, że są to książki pisane oczami psa.


* Jak Diego znalazł się w twoim życiu?

- Diego jest psiakiem znalezionym przez mnie na ulicy. Już wtedy kuśtykał na trzech łapkach. Czwarta wisiała bezwładnie. Pierwszy raz spotkałam go pod pocztą w Glinojecku, pogłaskałam, a on poszedł w swoją stronę. Co ciekawe spotkałam go ponownie na rogu następnej ulicy. Nie chciał jeść, cały czas mnie wąchał. Wreszcie go zawołałam i cóż: poszedł za mną. Reszta była do przewidzenia: wizyta u weterynarza i decyzja pani doktor o amputacji łapy. Tutaj chciałabym koniecznie wspomnieć o wsparciu finansowym, które otrzymałam od Stowarzyszenia Pies i Spółka. Na początku zamysł był taki, żeby Dieguś, kiedy już wydobrzeje po operacji, poszedł do adopcji i znalazł nowych opiekunów. Ale patrząc na niego widziałam, że on chciał zostać ze mną. Nie było to takie łatwe, bo w domu mieliśmy już dwa inne psy. Opieka, głaskanie, oswajanie, wspólne rozmowy, wynoszenie go do ogrodu i zmiana opatrunków sprawiały, że pies po prostu musiał z nami zostać. Tym bardziej, że ludzie jak widzieli niepełnosprawnego psa, nie garnęli się do jego przygarnięcia. Na wspólnych spacerach okazało się, że Diego świetnie dogaduje się dwójką naszych psów Złotym i Aylą, która również trafiła do naszego domu poprzez adopcję.

erM
 
Cały wywiad w aktualnym numerze "TC" lub cyfrowo na https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl