ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Remont łazienki w bloku - odśwież swoją przestrzeń!

Dlaczego warto zainwestować w remont łazienki w bloku? Łazienka w bloku to zwykle pomieszczenie, które nie może się pochwalić zbyt dużą przestrzenią. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć miejsca zarówno funkcjonalnego, komfortowego w codziennym użytkowaniu, jak i klimatycznego, w ulubionym stylu. Metamorfoza łazienki w bloku to jednak sporo pracy, niemało kosztów i jeszcze więcej bałaganu, ale… zdecydowanie warto się na to zdecydować. Jak pomyślnie przejść przez remont małej łazienki w bloku?

Mała łazienka w bloku z wielkiej płyty to często pomieszczenie, które już dawno przestało być funkcjonalne, nie wspominając o estetyce, która pozostawia wiele do życzenia. Decyzja o remoncie to najlepsze, co można zrobić. Tym bardziej, że możliwe jest przeprowadzenie generalnego remontu, by zmienić wszystko od podstaw, lub nieco mniej obszernej metamorfozy, aby uzyskać efekt odświeżenia i bardziej funkcjonalne wnętrze, jednak mając do dyspozycji ograniczony budżet.

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, nie tylko na czynnościach pielęgnacyjnych, ale i relaksie, np. w wannie, urządzając sobie długą i gorącą kąpiel. Znaczenie ma zatem każdy centymetr tego pomieszczenia, jego wyposażenie oraz aranżacja. Dzięki remontowi można stworzyć nowe, wyjątkowe, dekoracyjne i wygodne pomieszczenie kąpielowe.

Remont małej łazienki w bloku - jak zaplanować i się przygotować?
Decydując się na zmiany, stawiając zarówno na samodzielny remont łazienki, jak i z pomocą ekipy fachowców, należy zacząć od planowania. Niezbędne będzie również opracowanie budżetu, stworzenie szczegółowego projektu oraz zakup materiałów.

W pierwszej kolejności należy przemyśleć, jaki zakres prac wchodzi w grę. Generalny remont wymaga demontażu całego wyposażenia, a także usuwania wszelkich materiałów, które zagościły na podłogach i ścianach. Niezbędne może być również przeniesienie odpływu wc w bloku, wymiana instalacji hydraulicznej i elektrycznej. W przypadku zaplanowanej nieco mniej czasochłonnej metamorfozy trzeba będzie przemyśleć, co da się odnowić, a które instalacje czy wyposażenie wymagają całkowitej wymiany.

Szczegółowy plan obejmuje zakres wykonywanych prac, kolejność ich realizacji, a także pozwala określić całkowity czas niezbędny na remont. Wybór konkretnych materiałów i elementów wyposażenia ma zaś znaczenie dla kosztów remontu. Do tego należy uwzględnić robociznę. Im dokładniej opracowany plan działania, tym mniej nieplanowanych i niechcianych wydatków oraz nieprzyjemnych niespodzianek.
Dodatkowo chodzi o kwestię tego, czy w trakcie remontu łazienki domownicy będą w stanie pozostać w mieszkaniu (mają do dyspozycji np. drugą łazienkę), poproszą o pomoc sąsiadów, by móc korzystać z łazienki, czy też lepszą decyzją będzie wyprowadzka na czas remontu.

Prace przygotowawcze: demontaż, przygotowanie powierzchni oraz zmiany w instalacjach elektrycznej i hydraulicznej
Kolejny etapem, z którym wiąże się remont łazienki w bloku, jest wykonanie prac przygotowawczych. Niezbędny jest demontaż wszystkich mebli i urządzeń sanitarnych. Przygotowania wymagają wszystkie powierzchnie, które będą odnawiane, malowane, a następnie wykańczane. Na tym etapie rozpoczynają się również prace związane z wymianą, modyfikacją, przeniesieniem bądź naprawą instalacji elektrycznej i hydraulicznej.

Prace wykończeniowe - wybór materiałów, malowanie, montaż
Po etapie przygotowawczym przychodzi czas na prace wykończeniowe. Zalicza się do nich wybór i montaż płytek podłogowych oraz ściennych. Dokonywane jest także malowanie sufitu oraz wszystkich miejsc, w których nie będą układane płytki.

Do prac wykończeniowych zalicza się montaż armatury łazienkowej, czyli tzw. biały montaż. W tej części remontu można również zadecydować o tym, jak będą się prezentować pod względem estetyki zainstalowane gniazdka i pozostałe akcesoria należące do instalacji elektrycznej, która została wcześniej przygotowana.

Zmierzamy ku końcowi, czyli czas na wyposażenie łazienki
Gdy prace wykończeniowe dobiegły końca, wanna lub brodzik i kabina prysznicowa, umywalka oraz muszla klozetowa znajdują się na swoim miejscu, można zacząć wyposażać łazienkę, zarówno w meble, oświetlenie, jak i dekoracje.
Jest to etap, podczas którego powinniśmy już mieć wybrane gotowe meble łazienkowe lub będą montowane te wykonane wedle indywidualnego projektu, pod wymiar. Na koniec warto zostawić wybór oświetlenia, wstępnie przemyślanego pod względem konstrukcji, rozmiarów czy estetyki. Gdy wszystko jest już na swoim miejscu łatwiej dopasować lampy, które nie będą przytłaczały wnętrza, zagwarantują właściwe oświetlenie, klimat i wpiszą się w przygotowaną aranżację. Dekoracje to zaś wisienka na torcie. One odpowiadają za finalny wyraz i sprawiają, że wnętrze staje się zarówno komfortowe, jak i niezwykle przyjazne.

Gdzie po zakupy?
Odpowiednie elementy wyposażenia, wykończeniowe, materiały sprawdzające się podczas remontu małej łazienki, a także niezbędne akcesoria można znaleźć w sklepie AlleStandard. Warto zapoznać się z szeroką ofertą i wybrać produkty, które pozwolą na metamorfozę tego szczególnego pomieszczenia oraz stworzenie w nim wyjątkowej aranżacji.

Remont łazienki wymaga czasu, pieniędzy, cierpliwości i elastycznego podejścia. Nie musi to być jednak uciążliwy okres dla rodziny. Odpowiednie przygotowanie, bez pomijania każdego z ważnych etapów remontowych, pozwala na sprawnie zrealizowany remont, bez zbędnych przeszkód i niespodziewanych sytuacji.

Komentarze obsługiwane przez CComment