ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy biorących udział w 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz kolejny ciechanowscy wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP. Tytuł styczniowego finału to "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Hasło najbliższej zbiórki odnosi się do skutków pandemii COVID-19, która zdecydowanie zmieniła świat. Jednym z głównych obszarów zdrowia, który ucierpiał wskutek pandemii, są płuca. W obliczu wyzwań związanych z ochroną zdrowia i wsparciem potrzebujących, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła podjąć się zbiórki, z której środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Na początku listopada grupa ciechanowskich wolontariuszy zarejestrowała lokalny sztab WOŚP. Jak w ubiegłym roku, jego szefową  została Karolina Żuchniewska. Siedziba sztabu mieści się w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio. Miasto poprzez swoją instytucję kultury wspiera nie tylko organizację samej zbiórki, ale również wielkiego finału podczas którego odbędą się licytacje, pokazy, koncerty.  

Aby dołączyć do grona wolontariuszy kwestujących na ciechanowskich ulicach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl . W formularzu należy podać numer ciechanowskiego sztabu  -  7040. W tegoroczną kwestę zaangażowanych będzie aż 250 wolontariuszy.

- Kwestować może każdy bez względu na wiek. W poprzednim finale brały udział już kilkuletnie dzieci, które pod opieką rodziców czy dziadków zbierały pieniądze na ten szczytny cel - tłumaczy Karolina Żuchniewska. Sztab przyjmuje zgłoszenia do 17 grudnia 2023 r. 

W zbiórkę mogą zaangażować się również lokalne firmy. Wypełniając formularz na stronie  iwolontariusz.wosp.org.pl  mogą zarejestrować Firmowe Puszki Stacjonarne. Jest to rozwiązanie dla firm, które chcą wspierać WOŚP poprzez kwestę w swoich lokalach np. sklepach, zakładach fryzjerskich czy biurach. 

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać w całej Polsce ponad 243 mln złotych w tym ponad 178 tysięcy złotych w samym Ciechanowie. 

Komentarze obsługiwane przez CComment